پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نشست بررسي پيام رهبرانقلاب اسلامي ايران به جوانان اروپا و آمريكا در پاريس برگزار شد

نشست بررسي پيام رهبرانقلاب اسلامي ايران به جوانان اروپا و آمريكا در پاريس برگزار شد

نشست بررسي « پيام رهبر انقلاب اسلامي ايران به جوانان اروپا و آمريكا » با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و با حضور مسئولين مراكز اسلامي و فعالان فرهنگي مذهبي مقيم فرانسه در محل خانه فرهنگ ايران در پاريس برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دراين نشست كه به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در پاريس برگزار شد حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر ضمن تبريك ميلاد پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: اين نشست فرصت خوبي است تا در كنار تشريح ويژگي هاي شخصيتي پيامبر رحمت و مهرباني ، از محتواي دو پيام رهبري به جوانان اروپا نيز سخن به ميان آيد.


نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با اشاره به اينكه اسلام ديني جامع و داراي قوانين حيات بخش است كه زيباترين قوانين را براي زندگي بشر ارائه داده است، افزود: پيشوايان دين به ما آموخته اند، ابتدا بايد حق را شناخت و پس از آن، نسبت افراد را با حق سنجيد.

وي اظهار داشت: دليل آن كه مي گوييم اسلام كامل ترين دين دنيا است اين است كه خداوند خود قوانين دين اسلام را وضع نموده است و از آنجا كه او به تمام رموز زندگي بشر آگاه است لذا بهترين قوانين را براي بشر وضع كرده است از اين رو اگر ما شناخت درستي از دين داشته باشيم، بي ترديد، نگرش ما نيز تغيير خواهد كرد.

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكرافزود: در همين راستا، رهبري معظم انقلاب اسلامي نيز بعنوان اولين نكته از جوانان اروپا خواسته اند تا در آغاز به گفته هاي اين و آن اعتماد نكنند و براي شناخت اسلامي كه امام رضوان الله تعالي عليه آن را « اسلام ناب محمدي» نام نهاد، خود مستقيماً نسبت به شناخت دين اقدام كنند.

وي اضافه كرد: نكته مهم دوم در پيام رهبري اين است كه تروريسم به عنوان درد مشترك غرب و اسلام معرفي شده است، اگر اسلام بصورت مستقيم شناخته شود، بدون ترديد، از اتهام تروريسم مبرّا خواهد شد، اسلامي كه در قرآن مي فرمايد؛ ما پيامبر را رحمت براي همه مردم دنيا فرستاديم و درآيه ديگري مي فرمايد چون پيامبر رأفت و محبت داشت مردم پيرامونش جمع شدند در حاليكه اگر خشن مي بود اطرافش را رها مي كردند با اين اوصاف، چگونه چنين اسلامي مي تواند طرفدار تروريسم باشد، و بي گناهي را بكشد و از بين ببرد.

نماينده ولي فقيه با اشاره به اينكه امروزه كشورهايي مانند لبنان، سوريه، عراق، ليبي و ... شاهد جنايات و كشتارهاي برنامه ريزي شده از سوي تروريست ها هستند، گفت: تروريسم نه تنها مسلمانان ، بلكه پيروان ديگر اديان از جمله مسيحيان را نيز هدف قرار داده است، به نام اسلام كليساها را ويران مي كنند و مسيحيان را قتل عام مي نمايند در حالي كه اسلام معتقد است جان و مال انسانها از هر مليتي كه باشند محترم است و بايد حفاظت شود. حال پرسش اين است كه وقتي مردم مسلمان در ميانمار كشته مي شوند آيا دنيا به همان ميزان براي ابراز همدردي بسيج مي گردد كه وقتي حوادث تروريستي در اروپا اتفاق مي افتد؟

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.