پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش زائران نوروزی عتبات عالیات در چهارمحال وبختیاری برگزار شد

همایش زائران نوروزی عتبات عالیات در چهارمحال وبختیاری برگزار شد
همایش متمرکز زائران کاروانهای نوروزی عتبات عالیات استان چهارمحال وبختیاری روز شنبه مورخ 21 اسفندماه در تالار غدیر شهرکرد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان چهارمحال وبختیاری همایش متمرکز زائران عتبات عالیات استان با حضور زائران 17 کاروان نوروزی عتبات عالیات، روحانیون ، مداحان و مدیران این کاروانها برگزار شد.
در این همایش حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص اهميت زيارت امام حسين(ع)، مغتنم شمردن ايام حضور در حرمين و توصيه هاي مذهبي به ايراد سخنراني پرداختند .
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین پروانه مدیر دفتر جذب و سازماندهی بعثه مقام معظم رهبری در راستای ضرورت خودسازی و بهره گیری حداکثری از این سفر معنوی مطالبی را ارائه نمودند و از زائران خواستند قدر سفر به عتبات را بدانند و هنگام دعا کردن در این مکان های مقدس دارای همت و خواسته های عالی باشند. ایشان در ادامه در خصوص اهمیت زیارت امام حسین(ع) بخشیده شدن گناهان گذشته و آینده و تغییر مسیر زندگی فرد را مورد بحث قرار دادند.
آقای سعید محمدی نماینده اداره کل بازرسی سازمان در حج و زیارت استان نیز در خصوص مسائل اجرایی و قوانین و مقررات عراق مواردی را متذکر شدند 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی نیز با اشاره به  بازسازی عتبه مقدسه عراق و مشارکت های مردم استان چهار محال وبختياري در كمك به ساخت ضريح ائمه(ع) و امور عمراني  افزودند اميد است در سال آتي نيز شاهد مشاركت خوب مردم در این زمینه باشيم.
لازم به ذکر است قبل از برگزاری همایش متمرکز زائران عتبات نوروزی نشست یک روزه مدیران ، روحانیون و مداحان کاروان های نوروزی برگزار گردید که در این نشست نکات کلی و ملاحظات اجرایی و فرهنگی نوروز 96 توسط مدیر حج و زیارت استان  برای مدیران و روحانیون کاروان های عتبات عالیات توضیح داده شد. آقای آقابزرگی به نحوه ارزیابی مدیران توسط نمایندگان اداره کل بازرسی در کشور عراق ، وضعیت هتل ها ، تعداد روزهای اقامت زائرین در شهرهای نجف ، کربلا و کاظمین ، ساعت پروازها ، گروه قیمتی کاروان ها ، سعه صدر مدیران و روحانیون و رفع مشکلات احتمالی از طریق ستاد در کشور عراق اشاره و همچنین برهمکاری مدیران با کاروان های عتبات عالیات کمیته امداد حضرت امام (ره) تأکید کردند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.