پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

دیدار مدیر حج و زیارت با حضرت آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز شیراز و حضرت آیت الله دستغیب نماینده محترم مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی "ع" و جناب آقای مهندس افشانی استاندار محترم فارس.

  • 04 اردیبهشت 1396
  • 15:46
  • استان ها
  • 0 دیدگاه
  • 760 بازدید
  • Article Rating

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان فارس ، علیرضا زینلی مدیر حج و زیارت در سه مرحله جداگانه با حضرت آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز شیراز و حضرت آیت الله دستغیب نمایتده محترم مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی "ع" و مهندس افشانی استاندار محترم فارس دیدار کردند.
 
 _ دیدار مدیر حج و زیارت استان فارس با حضرت آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه معزز شیراز.

  روز شنبه مورخ 96/2/2 علیرضا زینلی مدیر حج و زیارت با حضرت آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه در فارس وامام جمعه معزز شیراز دیدار کردند.

 این دیدار که در دفتر امام جمعه شیراز صورت گرفت ، در ابتدا مدیر حج و زیارت استان گزارش کامل و جامعی در خصوص اقدامات انجام شده از سوی ریاست محترم سازمان حج و زیارت و هیئت همراه و نمایندگان محترم بعثه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در عربستان از راه اندازی و بازگشایی حج تمتع بیان نمود.
زینلی در ادامه نیز گزارشی کامل و مفید از اقدامات انجام شده حج و زیارت فارس مطرح نمود که ذیلا" به آن اشاره می گردد:
1-راه اندازی پرواز جدید عتبات در روزهای چهارشنبه.
2-اعزام زائرین به کربلا ، غریب به 140/000 نفر از استان فارس که شامل زائرین عادی و اربعین حسینی در سال گذشته.
3-افزایش 40% اعزامهای نوروزی عتبات در سالجاری نسبت به سال گذشته.
4-اعزام بیش از 20 آشپز و سرآشپز جهت مدیریت آشپزخانه بزرگ نجف از حج و زیارت فارس.
مبارزه با غیر مجازهای عتبات عالیات.

5-طرح نهادینه شدن حرم تا حرم (که مبداء اعزام کاروانهای عتبات عالیات از حرم حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) به مقصد کربلای معلی می باشد).
6-تشکیل دوره های روایتگری دفاع مقدس در آموزش به کارگزاران در مرکز آموزش حج و زیارت فارس.

همچنین در این دیدار حضرت آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه در فارس ضمن تقدیر و تشکر از خدمات همکاران حج و زیارت ابراز امیدواری نموده و فرمود:انشاالله حجی عزتمندانه که فریضه واجب الهی برای مردم می باشد انجام بگیرد و انشاالله عربستان به تعهدات خود به صورت کامل عمل نمایند.

دیدار مدیر حج و زیارت استان با نماینده محترم مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع).

 روز یکشنبه مورخ 96/01/20 علیرضا زینلی مدیر حج و زیارت فارس به مناسبت سال نو که مزین به شعار"اقتصاد مقاومتی ، تولید –اشتغال" است با حضرت آیت اله دستغیب تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) دیدار کردند .

در این دیدار که در دفتر حضرت آیت اله دستغیب"دامه التوفیقات" برگزار گردید، مدیر حج و زیارت استان ضمن تبریک سال نو گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه حج وزیارت ارائه نمود .

 زینلی همچنین با اشاره به عنوان حرم تا حرم که زائرین عزیز شیراز در زمان اعزام به عتبات به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) سومین حرم اهل بیت در شیراز و زیارت مرقد شریف این بزرگوار راهی سفر به عتبات عالیات عراق می شوند ،نیز از عملکرد اعزام زائرین گزارشی مطرح نمود.

مدیر حج و زیارت استان فارس ضمن تبریک به مناسبت  راه اندازی فریضه حج واجب که با پیگیری بعثه مقام معظم رهبری و مسئولین ارشد سازمان حج و زیارت برقرار گردید،  به افزایش ویزای زائرین در اربعین حسینی سال 95 اشاره نمود و بیان داشت: آمار ویزا زائرین در سال 95 به 100000 نفر ویزا رسید ؛ این در حالیست که این آمار ، افزایش 40 درصدی نسبت به آمار ویزا در اربعین سال 94 را دارا میباشد.

زینلی همچنین در خصوص اعزامهای عتبات نوروزی گزارشی مطرح نموده و اظهار داشت : در اعزامهای عتبات نوروزی سال 95 بیش از 4000 نفر به کربلای معلی اعزام شدند که نسبت به اعزامهای عتبات نوروزی سال 94 که حدود 3000 نفر اعزام شدند افزایش چشم گیری داشته است.

  دیدار مدیر حج و زیارت با مهندس افشانی استاندار محترم استان فارس.

در روز یکشنبه مورخ 96/01/06 مدیر حج و زیارت  استان با استاندار محترم فارس دیدار کردند.
در این دیدار که در دفتر مهندس افشانی استاندار فارس برگزار گردید، علیرضا زینلی ضمن تبریک سال نو، گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه سازمان حج و زیارت ارائه نمود.
مدیر حج و زیارت استان فارس ضمن تبریک به مناسبت  راه اندازی فریضه حج واجب که با پیگیری مسئولین ارشد سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برقرار گردید،  به افزایش ویزای زائرین در اربعین حسینی سال 95 اشاره نمود و بیان داشت: آمار ویزا زائرین در سال 95 به 100000 نفر ویزا رسید ؛ این در حالیست که این آمار ، افزایش 40 درصدی نسبت به آمار ویزا در اربعین سال 94 را دارا میباشد.
زینلی همچنین در خصوص اعزامهای عتبات نوروزی گزارشی مطرح نموده و اظهار داشت : در اعزامهای عتبات نوروزی سال 95 بیش از 4000 نفر به کربلای معلی اعزام شدند که نسبت به اعزامهای عتبات نوروزی سال 94 که حدود 3000 نفر اعزام شدند افزایش چشم گیری داشته است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.