پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

گزیده فرمایشات مراجع عظام تقلید درباره جایگاه حج تمتع

گزیده فرمایشات مراجع عظام تقلید درباره جایگاه حج تمتع

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و  حمید محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت هفته گذشته در جریان سفر به استان قم با مراجع عظام تقلیددیدار کردند که آیات عظام در این دیدارها فرمایشات و رهنمودهایی درباره حج تمتع 96 ایراد کردند که گزیده ای  از آنها به شرح ذیل است:

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:

عده‌ای از تعطیلی حج خوشحال بودند، آنها کسانی بودند که اعتقادی به حج نداشتند و مایل بودند که چهره نظام اسلامی مخدوش شود و الحمدالله ناکام شدند./ خدا را شکر می‌کنیم که بالاخره حج راه افتاد، درست است که این عمل با مشکلاتی همراه است، اما نبود حج با ضایعه همراه است.

آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی:

فریضه حج الهی بخاطر برخی حواشی نباید تعطیل شود و خطبا با روشنگری و تبلیغ اهمیت برگزاری مناسک حج، لازم است نسبت به برخی شبه افکنیها هوشیار باشند و مردم را نگران نکنند./ باید با سم‌پاشیهایی که برای تعطیلی حج انجام می‌شود، مقابله شود و خطبا به مردم  در این زمینه روشن‌گری کنند.

آیت‌الله العظمی سبحانی:

فریضه حج واجب و مورد تاکید دین مبین اسلام است و زائرین نسبت به این موضوع توجه دارند.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی:

رفتن به حج از فرایض دینی ما مسلمانان است‌ و عظمت کعبه و جایگاه آن‌چنان بالاست که قابل توصیف نیست‌ و هرکسی نمی‌تواند به راحتی این عظمت و جایگاه را درک کند. ما با کعبه زندگی می‌کنیم و حیات و ممات ما با کعبه مرتبط است.

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی:

امنیت ضیوف الرحمان از سوی خداوند متعال تامین شده و خدمت به حجاج توفیق بزرگی است.

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌:

افرادی که در فضای مجازی و در سخنان خود ایجاد رعب و وحشت در دل حجاج می‌کنند، اصلا عقیده به این فریضه ندارند. حج بر هر فرد مستطیع واجب است و باید آن را به جای آورد. باید به حج برویم و آن را حفظ کنیم.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی:

 خطاب به مسئولان حج: همه منتظر بودند مژده برگزار شدن حج را بشنوند و شما کار خیلی خوب و بزرگی کردید.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.