پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از پایانه ویژه حجاج فرودگاه امام خمینی(ره)

بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از پایانه ویژه حجاج فرودگاه امام خمینی(ره)

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت از ترمينال ويژه اعزام زائران ايراني در فرودگاه امام خميني (ره) بازديد كرد و درجريان اقدامات و تسهيلات فراهم شده براي حجاج قرار گرفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، حجت‌الاسلام والسلمين سيدعلي قاضي عسكر امروز ضمن بازديد از ترمينال ويژه اعزام زائران ايراني درفرودگاه امام خميني (ره) با توضيحات مديرعامل و مسئولان شركت شهر فرودگاهي امام خميني در جريان اقدامات صورت گرفته و تسهيلات فراهم شده براي حجاج امسال قرار گرفت.


سرپرست حجاج ايراني پيش از بازديد از پايانه‌هاي حجاج در فرودگاه امام خميني (ره) درجمع كاركنان شهر فرودگاهي امام خميني و جمعي از كارگزاران حج 96، به شرايط اين فرودگاه اشاره كرد و از حجاج خواست مراسم بدرقه با نزديكان خود را درمساجد وتكاياي محل انجام دهند و بدرقه كنندگان از حضور در فرودگاه امام به دليل مشكلاتي كه ايجاد خواهد كرد ، خودداري ورزند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با اشاره به اينكه با تدابير انديشيده شده بار زائران ۴۸ ساعت پيش از اعزام به فرودگاه منتقل خواهد شد ، افزود: اين اقدام موجب تسهيل بهتر خروج زائران مي شود.

وي با اشاره به اينكه در بحث بهداشت و سلامت حجاج نيز توصيه هايي هست كه بايد به زائران ارائه شود، ادامه داد: ما درسال هاي گذشته حتي يك مورد دستگيري در فرودگاههاي مدينه و جده نداشتيم و همكاري خوبي بين مسئولان فرودگاه با حج و زيارت وجود دارد و رضايت زائران درسفرهاي زيارتي درسطح بالايي است.

حجت‌الاسلام والسلمين قاضي عسكر راه اندازي اين ترمينال و تسهيلات فراهم شده براي زائران را اتفاقي مبارك توصيف كرد وگفت: عده اي فضاي مسمومي را در جامعه بوجود آورده اند كه نگراني‌هايي را در پي داشته ليكن بحمدا... اين مشكل در حال كاهش است.

وي با اشاره به اينكه سالانه نزديك به چند ميليون زائر ايراني به حرمين شريفين وعتبات عتبات مشرف مي شوند، افزود: با توجه به افزايش تعداد زائران لازم است ظرفيت فرودگاه امام افزايش يابد.

وي با اشاره به اينكه كارهاي خوب و ارزشمندي براي سفر معنوي حج انجام شده است، افزود: بعثه مقام معظم رهبري در همه زمينه ها ازجمله راويتگري ، معرفي مكه و مدينه و آداب سفر كارهاي خوبي انجام داده است.

حجت‌الاسلام والسلمين قاضي عسكر با اشاره به اينكه فرودگاه امام ظرفيت هاي خوبي دارد ودر حوزه گردشگري مي توان اقدامات خوبي در آن انجام داد، اظهار داشت: با توجه به امنيت كشور و موقعيت ايران، اگر امكانات فراهم شود بسياري ازمردم دنيا به ايران خواهند آمد و از ظرفيت هاي گردشگري استفاده خواهند كرد.

در اين ديدارآقاي مهندس نويدي مديرعامل شركت شهر فرودگا‌هي امام خميني با اشاره به نقش اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي فرودگاه‌ اظهار كرد: بدنبال آن هستيم تا ظرفيت اين فرودگاه را در پنج سال آينده به ۲۰ ميليون نفر برسانيم.

همچنين آقاي مهندس شيرمردي، معاون توسعه و زيرساخت فرودگاه بين‌المللي امام خميني (ره) نيز از ارائه خدمات به ۳۵ هزار زائر حج امسال دراين فرودگاه خبرداد و گفت: اعزام حجاج از اوايل مرداد تا پنجم شهريورماه ادامه دارد و بازگشت زائران از پانزدهم شهريور آغاز مي شود و پنجم مهرماه پايان مي يابد.

آقاي بذركارمسئول فرهنگي فرودگاه امام هم به چند طرح فرهنگي كه همزمان با ايام حج اجرا مي شود اشاره كرد و گفت: نخستين پرواز اعزامي زائران با بدرقه خادمان حرم حضرت عبدالعظيم خواهد بود.

در پايان اين ديدار نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت از آقاي مهندس نويدي و همكارانشان و نيز از پليس فرودگاهها ، سپاه و نيروي انتظامي مستقر در فرودگاهها و گمرك و ساير نيروهاي همكار صميمانه تشكر و قدرداني كرد.

سرپرست حجاج ايراني درادامه ازترمينال در حال ساخت ويژه اعزام زائران و پايانه اي كه امسال براي ورود و خروج حجاج آماده شده است، بازديد كرد.

در اين بازديد كه مديرعامل شركت شهر فرودگاهي امام خميني و فرماندهان پليس فرودگاه، گذرنامه و سپاه و چند تن از مديران سازمان حج وزيارت سرپرست حجاج ايراني را همراهي مي كردند درهربخش توضيحات لازم در خصوص اقدامات صورت گرفته و امكانات فراهم شده براي تسهيل در امر خروج و ورود زائران حج تمتع امسال ارائه شد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.