پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سرپرست حجاج ایرانی :تعامل همه دستگاههای دست اندرکاراعزام حجاج ضروری است

سرپرست حجاج ایرانی :تعامل همه دستگاههای دست اندرکاراعزام حجاج ضروری است

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت تعامل همه دستگاههای دست اندرکار در حوزه حج را برای فراهم کردن زمینه آرامش هرچه بیشترحجاج ضروری خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا  به همراه فرماندهان و مسئولان پلیس فرودگاهها ، گذرنامه، مبارزه با موادمخدر و معاونت امور فرودگاهی فرودگاه امام خمینی (قدس سره) روز پنجشنبه با حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و درباره اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای تسهیل خروج زائران حج تمتع 96 تبادل نظرکردند.

دراین دیدار سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه تلاش های چند ساله پلیس فرودگاهها ، گذرنامه ، نیروی انتظامی ، سپاه و گمرک موجب سربلندی نظام درایام حج واعزام زائران شده است، تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر دست اندرکاران سازمان حج ، بعثه واین بخش ها را درحج 96 ضروری خواند.

دراین دیدار سردار رضائیان فر رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا  بر آمادگی نیروی انتظامی برای بررسی و پاسخ به درخواست های سازمان حج و زیارت  و ارائه اطلاعات مورد نیازبرای تسهیل در صدور ویزای الکترونیکی و خروج حجاج تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی مصمم است تا با فراهم کردن شرایط لازم زمینه آرامش خاطر حجاج درهنگام عزیمت به سرزمین وحی را فراهم آورد.

درادامه این دیدار برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده در سالن ویژه اعزام حجاج در فرودگاه امام خمینی  بررسی شد و مسئولان هر یک از بخش ها دیدگاه خود را بیان کردند. 

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی می توان با تعامل و فراهم کردن تمهیدات مناسب توسط همه دستگاههای دست اندرکاراعزام حجاج ، مواردی را که ممکن است به اضطراب زائران بینجامد رفع نموده و زمینه آرامش هرچه بیشتر ضیوف الرحمان را فراهم کرد.

وی افزود: در سفرمعنوی حج میزبان خداوند است و حجاج میهمان باریتعالی هستند و انشاءالله امسال شرایط به گونه ای رقم خواهد خورد تا یکی از آرام ترین حج گذاری ها را شاهد باشیم.
درپایان، توضیح این مسئله نیز ضروری است که درخبرها به اشتباه منعکس گردید بدرقه زائران ممنوع شد، این خبر صحت ندارد. 

آنچه در سخنان نماینده ولی فقیه مطرح شده این است برای جلوگیری از تراکم جمعیت در فرودگاه امام خمینی تهران و کند کردن روند خروج زائران فقط در استان تهران تصمیم گرفته شده تا مراسم بدرقه در حسینیه ها و تکایا صورت گرفته، سپس حجاج عزیز بوسیله اتوبوس به فرودگاه منتقل شوند تا با راحتی وسهولت بیشترکارها انجام و برای اعزام آماده شوند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.