پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رييس ستاد مدينه منوره: حجم ورودي پروازها به مدينه بالاست/زائران قدري صبوري كنند

رييس ستاد مدينه منوره: حجم ورودي پروازها به مدينه بالاست/زائران قدري صبوري كنند

رييس ستاد مدينه منوره گفت: با توجه به اينكه اين روزها اوج عمليات انتقال زائران و پروازهاي كشورهاي مختلف به مدينه و جده است، به طور طبيعي، ميزان زيادي از ايستايي و معطلي زائران در پشت گيت هاي گذرنامه، مربوط به همين مساله مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، اكبر رضايي روز پنجشنبه با بيان اين مطلب اظهاركرد: بخشي از عمليات اجرايي انتقال زائران مربوط به فرودگاه ميزبان و حجم ورود پروازهاست كه انتظار داريم زائران همكاري كنند.

وي ادامه داد: در مراحل بعد از گيت گذرنامه، همكاران ما در فرودگاه حضور دارند و برنامه ها طوري تنظيم شده است كه در كوتاه ترين زمان، زائران را از فرودگاه خارج كنند.

رييس ستاد مدينه گفت: براي عمليات انتقال زائران از قبل اتوبوس هاي مورد نياز هر پرواز آماده و برنامه ها طوري تنظيم شده است كه اگر راهنمايان سعودي اتوبوس ها، به موقع حاضر شوند. تاخيري در اين زمينه نيز نخواهيم داشت.

رضايي اظهاركرد: زائران بايد به اين نكته هم توجه داشته باشند كه يك كاروان يكجا از گيت گذرنامه و بازرسي عبور نمي كند و بعضا شاهد هستيم كه نفر اولي كه از گيت خارج شده گلايه مي كند كه معطلي زياد است در حالي كه تا نفر آخر كاروان از گيت گذرنامه عبور نكند، آمار كاروان كامل نشود و شمارش نفرات انجام نگيرد، قطعا اتوبوس ها حركت نخواهند كرد.

وي ادامه داد: زائران طبيعتا اگر از اين مسائل مطلع باشند، همكاري مي كنند و ما انتظار داريم كه با وجود گرماي زياد هوا، قدري صبوري كنند تا مراحل خروج از فرودگاه با آرامش كامل انجام شود.

**زائري تا امروز گم نشده است

رييس ستاد مدينه منوره گفت: تا امروز كه دوازدهمين روز عمليات اجرايي حج در مدينه منوره است، وضعيت عمومي ارائه خدمات در بخش هاي مختلف اسكان، تغذيه، حمل و نقل مناسب گزارش شده و براساس بازديدهايي كه از هتل ها و محل هاي اسكان زائران، و مراكز ارائه خدمات پشتيباني و تغذيه داشتيم، روند كار رضايت بخش است.

رضايي با اشاره به اينكه از زمان حضور زائران ايراني در مدينه منوره تاكنون زائري گم نشده است، افزود: زائران بايد مراقب سلامت جسماني خود باشند و با ذخيره انرژي براي انجام اعمال حج و عمره تمتع آماده شوند.

وي تصريح كرد: مهمترين مساله اي كه از بابت آن نگراني داريم بحث گرمازدگي است و زائران بايد با توجه به گرماي هوايي كه با آن مواجه هستيم نكات ارائه شده در اين زمينه را رعايت كنند.

رييس ستاد مدينه منوره اضافه كرد: با توجه به دقتي كه در طبخ غذا در آشپزخانه هاي مركزي انجام مي شود توصيه مي كنيم زائران به هيچ عنوان از بيرون غذا تهيه نكنند و براي رعايت مسائل بهداشتي و پيشگيري از هر گونه بيماري از غذاي هتل ها استفاده كنند كه با دقت بهداشتي در تهيه مواد اوليه و طبخ آماده مي شود.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.