پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حجم تردد زائران از مهران سنگین است/زائران حتی المقدور از مرزهای شلمچه و چذابه برای ورود به کشور استفاده کنند

حجم تردد زائران از مهران سنگین است/زائران حتی المقدور از مرزهای شلمچه و چذابه برای ورود به کشور استفاده کنند
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه حجم جمعیت زائران در بازگشت از مرز مهران سنگین است،توصیه کرد: زائران حتی المقدور مرزهای جنوبی را برای ورود به کشور انتخاب کنند.
-پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت- حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی امروز در بخش خبری رادیو اربعین گفت: از ساعت 24 شب گذشته تا صبح امروز، در حدود 110 هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شده اند. یعنی در هر ساعت حدود 10 هزار نفر از طریق این مرز وارد کشور شده اند.

وی با اشاره به حجم زائران در مرز مهران گفت: از شب گذشته به اتوبوسرانی اعلام کردیم که اعزام اتوبوس ها به مرز مهران را افزایش دهند تا کمبود اتوبوس در این مرز نداشته باشیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه به دلیل حجم بالای جمعیت زائران در بازگشت از مرز مهران شاهد بی نظمی هایی بودیم، افزود: بالافاصله ستاد اربعین در ایلام به ریاست استاندار تشکیل شد و تدابیری اندیشه شد تا این مشکلات برطرف شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه برخی افراد به دنبال اجحاف و سودجویی به زائران بودند، تاکید کرد: نیروهای تعزیرات و بازرسی در مرز مستقر هستند تا با افراد متخلف برخورد کنند. چرا که نه در شأن رانندگان زحمتکش و نه در شأن زائران و مردم عزیز کشورمان است که در این شرایط افرادی به فکر سودجویی غیر منصفانه باشند.

وی خاطرنشان کرد: برای تسهیل روند بازگشت، تقویت گیتها صورت گرفته و وضعیت عبور زائران روان است اما به هر حال با ورود حجم سنگین از زائران در مرز مهران مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: مرزهای شلمچه و چذابه نیز از زیرساختهای خوبی برخودار هستند اما باز هم اکثر زائران از مرز مهران وارد کشور می شوند که توصیه می کنیم تا حدالامکان از دو مرز شلمچه و چذابه برای ورود به کشور استفاده کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین تأکید کرد: زائرانی که هنوز در کشور عراق هستند تا سر حد امکان، مرزهای جنوبی را برای ورود به کشور انتخاب کنند، یا اینکه اگر عجله ندارند امروز و فردا را در خاک عراق به ادامه زیارت خود بپردازند تا مقداری از حجم تردد مهران کاسته شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه که تمام دستگاههای مرتبط در کنار ستاد اربعین و راهداری از روز گذشته در حال آماده باش هستند، ادامه داد: همه همکاران به تلاش بی وقفه خود برای انتقال راحت و سریع زائران ادامه می دهند و همه تلاش ما برای این است که همه زائران در کوتاه ترین زمان ممکن و به سلامت به مقصد نهائی خود برسند. همچنین از کسانی که با خودروهای شخصی سفر کرده اند تقاضا داریم که به دلیل خستگی رانندگان و ترافیک موجود، جوانب احتیاط را رعایت کنند تا حادثه ای برای خود و دیگران نداشته باشند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.