پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آنچه باید متقاضیان حج تمتع 98 بدانند/پاسخ به پرسش های متداول متقاضایان

آنچه باید متقاضیان حج تمتع 98 بدانند/پاسخ به پرسش های متداول متقاضایان

همزمان با آغاز نام نویسی زایران حج تمتع 98بسیاری ازمتقاضیان پرسش های متداولی را در خصوص موضوعات حج تمتع پیش رو و ....مطرح می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ همزمان با آغاز نام نویسی زایران حج تمتع 98بسیاری ازمتقاضیان پرسش های متداولی را در خصوص موضوعات حج تمتع پیش رو و ....مطرح می کنند.

**پاسخ به پرسش های متداول متقاضیان حج 98

آیا متقاضیان می توانند در استان های دیگری غیر از محل سکونت خود نام نویسی کنند؟

پاسخ: در فرآیند ثبت نام کاروان های حج 98 ، نام نویسی فقط در کاروان های شهر یا شهرستان محل اعزام که در سامانه انتخاب شده ، امکان پذیر خواهد بود؛ لازم است تا زایران دقت لازم را داشته باشند.ضمنا بر اساس اطلاع رسانی قبلی زایران تا روز قبل از آغاز ثبت نام امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات خود را خواهند داشت.

 

**پاسخ به پرسش متداول متقاضیان حج 98

آیا اولویت های بعد از بهمن ماه سال 85 نیز می توانند در فرایند نام نویسی حج امسال حضور یابند و این مهم در صورت مثبت بودن چه زمانی خواهد بود؟

پاسخ: متقاضیانی که فیش های ودیعه گذاری آنها تا 30 بهمن ماه 85 است می توانند تا 5 روز پس از آغاز ثبت نام به کاروان ها مراجعه داشته باشند و در صورت خالی بودن ظرفیت و به تناسب سقف سهمیه هر استان، متقاضیان دارای فیش های تا 15 اسفند ماه 85 دعوت خواهند شد.

 

** پاسخ به پرسش متداول متقاضیان حج 98

متوسط هزینه حج تمتع 98 چه مقدار خواهد بود؟

پاسخ: قیمت کاروان های حج امسال بین 21 میلیون تا 28 میلیون تومان تعیین شده که متوسط قیمت حج سال 98 حدود 25 میلیون تومان خواهد بود.

 

**پاسخ به پرسش متداول متقاضیان حج 98

تاریخ دقیق اعزام های حج از چه زمانی آغاز می شود؟

پاسخ: اعزام زایران حدودا در دهه نخست تیرماه سال آینده انجام می گیرد؛ پرواز زایران به عربستان از 20 ایستگاه پروازی صورت می گیرد.

 

**پاسخ به پرسش متداول متقاضیان حج 98

گذرنامه زایران چه مدت زمانی باید اعتبار داشته باشد؟

پاسخ: گذرنامه زایران عزیز باید تا 10 بهمن ماه سال 98 اعتبار داشته باشد در غیر این صورت باید متقاضیان اقدام به دریافت گذرنامه جدید کنند.

 

**پاسخ به پرسش متداول متقاضیان حج 98

 اعزام های عمره مفرده از چه زمانی آغاز خواهد شد؟

قبل از عملیات حج 98 این مهم انجام نمی گیرد اما مقرر شده که مذاکرات عمره بعد از حج تمتع 98 پیگیری شود.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

محسن آزاد
محسن آزاد دوشنبه, 13 اسفند,1397 17:11
سلام. در آگهی اول درباره اعتبار گذرنامه قید شده بود که تا 24 بهمن 98 اعتبار داشته باشد. ولی امروز خبری دیدم که نوشته شده بود اعتبار گذرنامه تا 10 بهمن باشد . کدام خبر صحیح است؛ چون گذرنامه من تا 23 بهمن اعتبار دارد. آیا گذرنامه بگیرم یا نه؟
هادی
هادی چهارشنبه, 15 اسفند,1397 23:15
سلام. باتشکر ازخدمات سازمان حج وزیارت. میخواستم سوال بپرسم. آیاازقیمت کاروانی که مثلا 25میلیون گفته شده مبلغ اصل ودیعه وسودهای متعلق گرفته به آن کسرمیشود یانه؟واگرکسرمیشود میزان آن چقدر است؟باتشکر
Samira
Samira پنجشنبه, 16 اسفند,1397 12:47
باسلام ببخشيد اين هزينه ها كه از حجاج گرفته ميشود بابت چه چيزهاي هزينه ميشود
مقدم
مقدم جمعه, 17 اسفند,1397 23:55
ازسال۱۳۸۶ثبت نام نموده ایم چقدباید صبرکنیم؟لطفامسولین حج وزیارت رایزنی بیشتری دراینباره بخرج دهند!!
یاور
یاور ﺳﻪشنبه, 21 اسفند,1397 13:38
با سلام، ببخشید من یک سوال داشتم: پدر من در تاریخ 11 آذر 1386 ثبت نامه کرده است. به نظر شما با روند کنوننی اعزام حدودا چه سالی نوبت پدر من می شود؟