پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حجت الاسلام تقوی در مراسم بزرگداشت شهید سید مهدی موسوی: مقاومت و ایستادگی رمز پیروزی است

حجت الاسلام تقوی در مراسم بزرگداشت شهید سید مهدی موسوی: مقاومت و ایستادگی رمز پیروزی است

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: مقاومت و ایستادگی رمز پیروزی است و شهدا به آن عمل کرده‌اند.

وی در مراسم بزرگداشت شهید سید مهدی موسوی ضمن تشکر از بیت آن شهید بزرگوار و خانواده شهید پرور موسوی و شخص حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی ریاست سازمان حج و زیارت اظهار داشت: شهید سید مهدی موسوی شهید مقاومت است. سرداری که جان خود را در طبق اخلاص نهاد و انفاق کرد و با ایثار خون خود خواست که امت اسلامی همچنان زنده و بالنده باشد.

حجت الاسلام تقوی افزود: شهید موسوی سرداری بود که نگاه و اندیشه و تفکراتش مرزهای جغرافیایی را درنوردید و اندیشه‌های اسلامی و ارزشهای والای الهی را در سطح جهان تبلیغ کرد.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خاطر نشان کرد: بزرگی و عظمت یک انسان وابسته به تفکر، اندیشه و وسعت دید اوست. شهیدان مقاومت، جهانی فکر کردند و از حصارها خود را جدا ساختند.

وی در ادامه با تأکید بر وسعت نگاه در انسان گفت: امام خمینی(ره) به ما یاد دادند که نگاه ما باید عظیم و وسیع باشد، ما باید براساس اعتقادات خود کار کنیم. اعتقاد ما این است که اگر مظلومی و مسلمانی فریاد مظلومیتش بلند شد و عکس العملی نشان ندهیم از گردونه اسلام خارج هستیم.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: دشمن می خواهد موج اندیشه های اسلامی را از بین ببرد و ما باید اندیشه‌های اسلامی را بازتاب دهیم و به گوش جهانیان برسانیم. شهید موسوی از نسل اندیشه ناب اسلامی بود. شهید موسوی از اندیشه و تفکر اسلامی دفاع کرد و شهدا با مقاومت، فصل جدیدی را در فرهنگ انقلاب گشوده‌اند و انقلاب را عملاً از مرزها عبور داده‌اند.

وی افزود: مقاومت رمز پیروزی است و اگر مقاومت نباشد انسان‌ها نمی‌توانند به آرزوهای خود دست پیدا کنند. انسان‌های بی هدف بلافاصله عقب نشینی می کنند و انسان‌های مقاوم پیروز خواهند شد.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تأکید کرد: کسی که موج ایمان وجودش را گرفته باشد هرچه سختی ها بیشتر باشد با نشاط‌ تر و گرم تر در صحنه حضور پیدا می کند.

وی ادامه داد: انقلاب ما شناسنامه دارد و برگ هویت انقلاب ما این است که نهضت ما حسینی است.

حجت الاسلام تقوی اظهار داشت: دشمن امروز فهمیده که مقاومت عامل پیروزی ما است و می خواهد مقاومت مردم ایران را بشکند اما امروز می بینیم دشمن نتوانسته مقاومت را در سوریه و لبنان بشکند.

وی افزود: مقاومت نمایانگر امید و امیدواری است و هرکس به آینده امید دارد مقاومت می‌کند.

حجت الاسلام تقوی در پایان سخنان خود تأکید کرد: ملت ایران امروز ساخته شده تا به فریاد مظلومین جهان برسد. شهید موسوی متعلق به همه امت و ملت اسلامی است.

در این بزرگداشت که در سازمان حج و زیارت و به همت حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی ریاست این سازمان برگزار شد،  شخصیت‌های کشوری و لشکری از جمله دکتر رحیمی معاون اول رییس جمهور، دکتر حسینی وزیر ارشاد، دکتر الهام سخنگوی دولت، حجت الاسلام و المسلمین میر تاج الدینی معاون پارلمانی رییس جمهور، زریبافان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان اهواز، آبادان ودشت آزادگان نیز حضور داشتند.
روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.