پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش سراسری روحانیون، معین و معینه های کاروان های حج تمتع 98 برگزار شد

همایش سراسری روحانیون، معین و معینه های کاروان های حج تمتع 98 برگزار شد
همایش سراسری روحانیون، معین و معینه های کاروان های حج تمتع 98 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت در قم برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ همایش سراسری روحانیون، معینه و معینه های کاروان های حج تمتع 98 صبح امروز با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(س) قم برگزار شد.

سرپرست حجاج ایرانی در این همایش با بیان آخرین وضعیت حج 98 ، ایجاد تغییر و تحول روحی و اخلاقی ، تعمیق باورهای دینی و ارتقای سطح آگاهی های مردم در مورد مسائل دینی و مذهبی را از جمله اهداف والای حج توصیف کرد و اظهار داشت: آشناسازی حجاج با مناسک حج ابراهیمی و معارف اهل بیت(ع) و مکتب تشیع از مسائل ضروری است که به عهده شما عزیزان است.

وی گفت: ایجاد و تقویت روحیه اخوت و برادری، ارتباط با مسلمانان جهان و وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی، دفاع از انقلاب اسلامی و پاسخگویی به شبهات علیه تشیع نیز اهمیت بسیاری دارد و باید دراین سفر مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در این همایش آقای علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت نی در این همایش به سخنرانی پرداخت.


حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری دیگر سخنران این همایش بود که آخرین مسائل فرهنگی حوزه حج تمتع 98 را تشریح کرد.

در این همایش همچنین کارگاه آموزشی با موضوع «مهارت معنویت افزایی» از سوی بعثه مقام معظم رهبری برای روحانیون کاروان ها و کارگاه آموزشی با موضوعات «قوانین و مقررات فرهنگی و آموزشی»، «طرح مودت» و «نرم افزارهای کاربردی در حج» برگزار می شود.

در روز دوم این همایش کارگاه های آموزشی با موضوعات «مهارت معنویت افزایی» و «سبک زندگی اسلامی و مهارت های زندگی» ویژه معین و معینه های کاروان های حج تمتع 98 برگزار می شود.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.