پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

الزامی بودن تاییدیه «استطاعت جسمی» برای واریز مرحله دوم هزینه سفر حج

الزامی بودن تاییدیه «استطاعت جسمی» برای واریز مرحله دوم هزینه سفر حج
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از الزامی بودن تاییدیه پزشکی برای استطاعت جسمی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ دکتر محمد تقی حلی ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در خصوص تاییدیه پزشکی استطاعت جسمی زائران حج تمتع ۹۸ و الزامی بودن آن توضیحاتی را ارائه کرد.

وی اظهار کرد: از آنجا که تاییدیه پزشکی استطاعت جسمی جزو ضروریات سفر حج تعیین شده و از طرفی نزدیکی به حلول ماه مبارک رمضان، از زائران محترم که تاکنون به پزشکی کاروان جهت معاینات و تکمیل فرم مربوطه اقدام نکرده‌اند، درخواست می شود در اسرع وقت جهت صدور تایید استطاعت جسمی اقدام لازم را انجام دهند.

وی افزود: زائران محترم باید برای تایید استطاعت جسمی به پزشکان محترم کاروان خود مراجعه کنند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: واریز مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع 98 منوط به تایید پزشکان بابت استطاعت جسمی زائران است بنابراین افرادی که تاکنون نسبت به این مهم اقدام نکرده اند، هرچه سریعتر بابت این موضوع به پزشکان مراجعه کنند.

طبق اطلاعیه ای قبلی سازمان حج و زیارت واریز مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع از روز سه شنبه دهم اردیبهشت ماه و به مدت 10 روز انجام می گیرد.

واریز در این مرحله منوط به دریافت تاییدیه پزشکی به سبب داشتن استطاعت جسمی است و زائران باید این مرحله را گذرانده باشند.

متقاضیان باید برای واریز این مرحله به سامانه reserve.haj.ir مراجعه و به صورت الکترونیکی و غیر حضوری هزینه را پرداخت نمایند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

مقدم
مقدم پنجشنبه, 12 اردیبهشت,1398 22:39
اتقاظ پیش شرط الزام بودن مبنی بر تاییده اسطاعت جسمی پزشکی حجاج حج تمتع۹۸ تصمیمی خوبی نیست؟بندگان خدا20سال انتظارسرزمین وحی وزیارت خانه خدا بعدشم به بنده خدا رابگویندشرایط استطاعت جسمانی راندارید ونمی توانید سرزمین وحی مشرف بشوید!!

پاسخ: در معاینات پزشکی پیش از اعزام به حج استطاعت جسمانی زائران مورد بررسی قرار می گیرد.