پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت : خدمات دهی یک بیمارستان و حدود80 درمانگاه در مکه و مدینه / دغدغه ای برای ارائه خدمات بیمارستانی به حجاج مان وجود ندارد

  • 23 تیر 1398
  • 19:42
  • 0 دیدگاه
  • 311 بازدید
  • Article Rating
رئیس سازمان حج و زیارت : خدمات دهی یک بیمارستان و حدود80 درمانگاه در مکه و مدینه  / دغدغه ای برای ارائه خدمات بیمارستانی به حجاج مان وجود ندارد

رییس سازمان حج و زیارت گفت : یک بیمارستان مجهز و حدود80 مرکز درمانی مستقر در هتلهای محل استقرار حجاج ایرانی در شهر مکه و مدینه به زائران و حجاج ایرانی خدمات می دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وزیارت ؛ علی رضا رشیدیان روز یکشنبه در حاشیه بازدید از برخی از مراکز درمانی و درمانگاه های مستقر در هتلهای مدینه افزود : در شهر مکه، یک بیمارستان مجهز فعال شده و در بیش از 75 هتل محل استقرار حجاج ایرانی، درمانگاههای دارای پزشک و تجهیزات لازم فعال شده اند.
وی تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران در مدینه نیز سه درمانگاه دارد که در یکی از آنها، تعدادی تخت برای بستری نمودن زائران پیش بینی شده است.


وی درباره وضعیت ارایه خدمات درمانی و بیمارستانی به حجاج ایرانی در سال جاری گفت: درمانگاهها و امکانات لازم برای رسیدگی به وضعیت درمانی زائران در مکه ، مدینه، مشاعر و مسیرهای تردد آنها تدارک
شده است.
رییس سازمان حج و زیارت افزود : بهنگام انجام مناسک حج درعرفات و منا نیز دو بیمارستان صحرایی با کلیه تجهیزات و در مشعر، آمبولانس دارای تجهیزات احیا و خدمات لازم برای زائران ایرانی مستقر می شود.
وی تصریح کرد: علاوه بر آن، با وزارت بهداشت و درمان عربستان و نیز جمعیت هلال احمر کشور میزبان برای ارائه خدمات بیمارستانی به زائران ایرانی در طول مناسک حج هماهنگی ها و توافقات لازم بعمل آمده است.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: در مجموع، از نظر ارایه خدمات و امکانات درمانی به زائران هیچ نگرانی نداریم.
وی در ادامه با اشاره به توافقات انجام شده با کشور میزبان در موضوعات مختلف ازجمله پزشکی و درمانی از زائران و حجاج ایرانی خواست : تذکرات و توصیه های پزشکان، روحانیون و مدیران کاروانها را جدی بگیرند
وی عنوان کرد : انتظار است زائران در تمام طول سفر به تذکرات پزشکان، روحانیون و مدیران کاروانها توجه کرده و در رعایت قوانین عربستان دقت لازم را داشته باشند.
وی افزود: مهمترین تاکید ما، رعایت مسایل بهداشتی از سوی زائران است و امید است در زمان گرما از تردد در زیر آفتاب ژرهیز نموده و توصیه های مربوطه را با جدیت بکار بندند.
رییس سازمان حج و زیارت، یکی از بزرگترین مشکلات حجاج را در فصل تابستان، «گرمازدگی» عنوان کرد و نوشیدن آب به صورت مستمر را در پیشگیری از این امر موثر دانست.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد : با رعایت قوانین داخل عربستان از سوی حجاج در ایام حج مشکل جدی نداشته باشیم.

*رعایت قوانین توسط زائران /حمایت های کنسولی در کشور میزبان
رشیدیان درادامه با اشاره به قوانین کشور مربوطه گفت : زائران از برداشتن هرگونه شی یا اشیا گمشده از روی زمین خودداری کنند که بر اساس قوانین عربستان سرقت محسوب می شود.
وی با اشاره به بازداشت سه زائر ایرانی در سال گذشته گفت : این افراد، پس از چندین ماه بازداشت با تلاش نهادهای ایرانی آزاد شدند.
وی تصریح کرد: زائران بدانند ما هنگام حضور در عربستان تابع قوانین داخلی این کشور و ملزم به رعایت آنها هستیم .
رئیس سازمان حج و زیارت افزود : با توجه به حضور دهها هزار ایرانی در مناسک حج تمتع، ممکن است سوء تفاهم ها و مشکلاتی رخ دهدکه در این رابطه وزارت امور خارجه و هیات کنسولی ما در کشور میزبان استقرار یافته و حمایتهای حقوقی و کنسولی لازم را از زائران انجام می دهد.
وی افزود : در سایر ایام سال نیز دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت، این مسئولیت را عهده دار است.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.