پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج وز یارت :

40 درصد زائران ایرانی حج تاکنون به عربستان وارد شدند/ استقرار بیش از 22 هزار نفر در مکه

40 درصد زائران ایرانی حج  تاکنون به عربستان وارد شدند/ استقرار بیش از 22 هزار نفر در مکه
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : تا کنون از حدود 35 هزار زائر ایرانی ورودی به عربستان 22 هزار نفر در مکه مکرمه استقرار یافته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت ؛علی رضا رشیدیان در سفری دو روزه به مکه مکرمه به منظور بررسی روند انجام عملیات حج و خدمات دهی به زائران افزود : مجموع جمعیت حجاج و زائران ایرانی که تا کنون وارد عربستان شده اند 34هزار و 898 نفر است.
وی عنوان کرد : از این جمعیت 25 هزار و 553 زائر از طریق فرودگاه مدینه وارد شده اند و بعد از اقامتی چند روزه به مکه اعزام می شوند ضمن آنکه 9 هزار و 300 زائر ورودی از فرودگاه جده به مکه اعزام شده اند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه زائران ما مشکل خاصی نداشته اند ، افزود : همه آنان در نهایت آرامش وسلامت ؛ اعمال خود را انجام می دهند و تا کنون عملیات حج در سایه تعامل و هماهنگی همه بخش ها در مکه و مدینه به خوبی انجام شده و روند مطلوبی را طی کرده است.

رشیدیان در ادامه در زمینه سفر دو روزه خود به مکه هم گفت : با توجه به اینکه نقطه اوج اعمال حج ایام تشریق است بازدید و بررسی از عرفات، منا ، برنامه ریزی ها و آمادگی های ایجاد شده در این مناطق برای خدمت رسانی و پذیرایی از زائران محور این سفر است.

وی عنوان کرد : همچنین از ظرفیت های خدماتی تدارک شده در مکه اعم از هتل و سیستمهای حمل و نقل درونی شهری، آشپزخانه ها و سایر ظرفیت های خدماتی برنامه ریزی و ایجاد شده بازدیدی خواهم داشت تا از فراهم بودن همه ظرفیت ها و امکانات برای ارائه خدمات جامع و کامل و شایسته زائران ایرانی اطمینان حاصل کرده و اگر کسر و نقصانی در کار باشد قبل از حضور کامل زائران نسبت به رفع آن اقدام شود.

ایام" تشریق "روز‌های ۹ تا ۱۲ ذی الحجه است که طی آن حج گزاران بخش مهمی از مناسک حج مثل وقوف در عرفات و مشعر الحرام و منا، رمی جمرات، قربانی، حلق و تقصیر را به انجام می‌رسانند از این رو این ایام جایگاه ویژه‌ای در اعمال حج دارد.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.