پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد :

استقرار ۹۶ درصد زائران ایرانی حج تمتع در سرزمین وحی / آخرین کاروانهای زائران ایرانی امروز مدینه را ترک می کنند

استقرار ۹۶ درصد زائران ایرانی حج تمتع در سرزمین وحی / آخرین کاروانهای زائران ایرانی امروز مدینه را ترک می کنند
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد : 96 درصد زائران ایرانی امسال یعنی بالغ بر84 هزار و 863 نفر تاکنون وارد عربستان شده و در مکه استقرار یافته اند.

علی رضا رشیدیان روز شنبه در این رابطه به خبرنگار ما افزود : این جمعیت با 343 پرواز به فرودگاه های مدینه و جده وارد شده اند که 191 پرواز آن با جمعیت 43 هزار و 753 نفر به مقصد مدینه و 152 پرواز دیگر به مقصد جده بوده است.
وی با بیان اینکه عملیات انتقال زائران ایرانی امسال توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می شود ، افزود :60 درصد پروازهای انجام شده بدون تاخیر بوده است اما در عین حال به دلیل یکی دو مورد نقص فنی متوسط تاخیر درپروازها تا کنون به حدود 26.1 دقیقه رسیده است.
وی عنوان کرد : از کل این زائران و نیز عوامل اجرایی و دست اندرکار حج ،هم اکنون 95 درصد در مکه حضوردارند که شامل 529 کاروان با جمعیت 75 هزار و 868 زائر می شود.
به گفته وی ، از کل این جمعیت 37 هزار و 447 زائر در قالب 267 کاروان زائران مدینه اول بودند که نخست وارد مدینه شده و پس از چند روز اسکان در این شهر عازم مکه شدند و بقیه از طریق فرودگاه جده به مسجد شجره و مکه مکرمه انتقال یافتند.

*آخرین زائران ایرانی در مدینه امروز وارد مکه می شوند /صدور ویزای تمامی زائران
وی افزود : امروز نیز 11 کاروان باقیمانده با جمعیت یک هزار و 427 نفراز مدینه به مکه عزیمت می کنند و عملا کل زائران ایرانی حاضر در مدینه این شهر را به مقصد مکرمه ترک می کنند.
وی با بیان اینکه روند صدور ویزاهای زائران وعوامل اجرایی ما امسال از شرایط خوبی برخوردار بود ، گفت : تمامی ویزاهای ما الکترونیکی صادر و به سرعت تحویل شد چنانکه در مجموع 88 هزار و 485 ویزا صادر گردید و در این زمینه امسال خوشبختانه مشکل خاصی نداشتیم .

*ویزیت 112 هزار نفر در مطب ها و بیمارستانهای مرکز پزشکی حج

وی با بیان اینکه تلاش شده در حوزه های مختلف خدمات شایسته ای به زائران ارائه شود ، گفت : در حوزه پزشکی و بهداشتی از ابتدای ورود زائران تا کنون 112 هزار و 283 نفر درمطب ها و مجموعه های پزشکی در مکه و مدینه ویزیت شده اند.
رشیدیان عنوان کرد : در این میان 11 هزار و 11 نفر هم در این مراکز ویزیت تخصصی شده اند.
وی ادامه داد : همچنین 237 نفرهم به روانپزشک مراجعه کرده اند .
وی با بیان اینکه علی رغم متوسط سن 57 سال زائران با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشتی و پزشکی و نیز تغذیه و سایر حوزه ها مشکل خاصی و گسترده ای نداشتیم اما متاسفانه دو زائر به دلیل عارضه قلبی جان باختند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود : طی این مدت 544 نفر در مراکز پزشکی حج و زیارت بستری شدند ضمن آنکه 186 زائر دیگر هم در بیمارستانهای سعودی بستری و خدمات دریافت کردند.
به گفته وی ، هم اینک 13 نفر در بیمارستان های سعودی و 29 نفر در مرکز پزشکی مکه بستری هستند.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.