پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همکاری میان بعثه های حج جمهوری اسلامی ایران و عراق گسترش می یابد

همکاری میان بعثه های حج جمهوری اسلامی ایران و عراق گسترش می یابد

سرپرست حجاج ايراني و رئيس بعثه حج عراق ازحج بعنوان ظرفیتی بزرگ برای مسلمانان یاد و بر توسعه همکاری ها میان بعثه های حج دو کشور تاکید کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج و زیارت ، حجت الاسلام والمسلمين سيد عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی یکشنبه شب در ديدار با حجت الاسلام والمسلمین دکترشيخ خالد اباذر العطيه رئيس شوراي عالي حج و عمره عراق ککه رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان نیز حضور داشت ، تصریح کرد: ارتباطات وهمکاری ها بین بعثه های حج دو کشور می تواند الگویی مناسب برای دیگر کشورهای اسلامی و عربی باشد.  
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت افزود: تقویت هرچه بیشتر روابط بین دو طرف می تواند به بهینه شدن برنامه های زیارتی زائران خانه خدا درچارچوب طراحی های دو کشورنیز منجر شود.
وی با اشاره به اینکه کشورمیزبان هم برای بهینه شدن برنامه زیارت ضیوف الرحمان اقدامات گوناگونی انجام داده است، اظهار داشت: جایگاه وسطح حج می طلبد جامعه اسلامی بیش از این برای کارها و اقداماتی که برای زائران انجام می شود همفکری و همکاری داشته باشد.
وی افزود: ما آمادگی داریم برای تقویت هبستگی و برادری دینی و فردای بهتر برای زیارت حرمین شریفین کمک نموده و وظیفه خود را ادا کنیم.
درادامه این دیدار رئیس بعثه حج عراق نیز به عمق علاقه و دوستی بین دوملت همسایه ایران و عراق اشاره کرد و با بیان اینکه همکاری بین بعثه های دو کشور از زمان شکل گیری نظام نوپا در عراق ادامه داشته، تصریح کرد: روابط دو ملت به قرن ها قبل باز می گردد  و تفرقه ها و توطئه چینی ها نمی تواند در آن خللی وارد کند.
حجت الاسلام والمسلمین خالد العطيه با اشاره اینکه همکاری بعثه های دو کشور می تواند الگوی دوستی و برادری برای سایر کشورهای اسلامی باشد، افزود: شوراي عالي حج و عمره عراق از تجارب بعثه حج جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات به حجاج سال هاست که استفاده کرده است.
وی اضافه کرد: روابط مستحکمی بین دو بعثه وجود دارد و فواید آن متوجه حجاج خانه خدا می شود.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.