پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدیر عملیات حج 98 : حدود 70 هزار حاجی ایرانی امروز صبح عازم جمرات می شوند

مدیر عملیات حج 98 : حدود 70 هزار حاجی ایرانی امروز صبح عازم جمرات می شوند

مدیر عملیات حج 98 گفت : حدود 70 هزار نفر از حجاج کشورمان از ساعت 6 صبح امروز دوشنبه 11 ذی الحجه عازم برای انجام رمی سه گانه عازم جمرات می شوند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ،نصرالله فرهمند در این رابطه به خبرنگار ما افزود : همه زائران ما پس از انجام اعمال روز دهم شامل رمی جمره عقبی و قربانی و حلق و تقصیر در خیمه های خود در حال استراحت هستند.
 وی تصریح کرد : تمامی امکانات لازم اعم از آب و غذا و یخ و نیز سیستم سرمایشی مناسب فراهم است و هیچ مشکل و کمبودی در منا برای زائران وجود ندارد. 
وی اظهار کرد : بر اساس برنامه زمانبندی که کشور میزبان اعلام کرده زائران ایرانی از ساعت 6 صبح تا 12 می توانند برای رمی جمره اعزام شوند که بر این اساس برنامه ریزی کردیم به صورت منظم کاروان های مختلف برای رمی جمره حرکت کنند.
فرهمند افزود : از روز سه شنبه 12 ذی الحجه عده ای از حجاج که هتل ها و محل های اسکان شان دورتر است و نیز معذورین چون بیماران و افراد مسن با اتوبوس به هتل ها منتقل می شوند.
به گفته وی ، برای انتقال این حجاح 600 دستگاه اتوبوس تدارک و آماده شده است.
 وی عنوان کرد : بقیه حجاج هم از ساعت 14 بعد از ظهر همان روز ، پس از انجام رمی جمره به هتلهایشان اعزام می شوند.
وی تصریح کرد : طی این مدت با همه سنگینی حجم کار ، روند عملیات بسیار خوب، روان ، عادی و با سرعت مناسب بوده و با کمترین مشکل جدی به انجام رسیده است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.