پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت: خدمت رسانی به زائران در ایام تشریق مطلوب و با کمترین مشکل انجام شد

رئیس سازمان حج و زیارت: خدمت رسانی به زائران در ایام تشریق مطلوب و با کمترین مشکل انجام شد
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : خدمت رسانی به زائران ایرانی در ایام تشریق با کمترین مشکل و به نحو مطلوبی انجام شد.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ؛علی رضا رشیدیان در این رابطه در مصاحبه ای کوتاه افزود : یکی از بزرگترین نگرانی های ما با توجه به میانگین سنی زائران که بیش از 56 سال بود و نیز گرمای بالای هوای مردادماه در عربستان بویژه صحرای عرفات و منا و نیز مشکلات و بیماریهای قلبی وتنفسی فشار خون و غیره در زائران ما ، وضعیت و شرایط آنها در انجام اعمال در عرفات و منات بود.
وی عنوان کرد: اما خوشبختانه بارش بارانی که در این ایام در عرفات رخ داد شاهد افت 15درجه ای دمای هوادر صحرای عرفات بودیم و در منا هم در زمان حضور زائران ،بارندگی موجب تعدیل دمای هوا شد که خود نمادی از لطف و رحمت رب العالمین به زائران بود.
وی اظهار کرد : همین شرایط در کنار تلاش و زحمات بخش ها و دست اندرکاران اجرایی موجب شد تا امور به بهترین شکل مدیریت و خدمات لازم به موقع به زائران ارائه شود و تا کنون نیز مشکل خاصی نداشته ایم و طی این ایام هیچ موردی از فوتی نداشتیم.
رشیدیان افزود : ضمن آنکه فرصت مناسب زمانی و مکانی و شرایط جوی برای انجام مناسب و مطلوب اعمال حج برای زائران فراهم شد و امید است همه این زائران در صحت و سلامت کامل توام با حجی مقبول به موطن خود بازگردند.
به گفته وی ، براساس توافق و برنامه زمانبندی شده برای رمی جمرات زائران ایرانی در روز دوازدهم ذیحجه ، بخش قابل توجهی از آنان در صبح رمی جمرات سه گانه را به انجام رساندند و هم اکنون با 175 دستگاه توبوس از منا به هتلهای خود منتقل شدند.
وی اظهارکرد : 200 دستگاه اتوبوس هم برای انتقال زائران در شیفت عصر تعیین شده و که با انجام آن تمامی زائران ما از منا منتقل و در هتل هایشان اسکان می یابند.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.