پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رییس ستاد مکه مکرمه

رییس ستاد مکه مکرمه : تمهیدات لازم برای حجاج مدینه بعد در طول مسیر و نیز اقامت اندیشیده شده استفاده

رییس ستاد مکه مکرمه : تمهیدات لازم برای حجاج مدینه بعد در طول مسیر و نیز اقامت اندیشیده شده استفاده

رییس ستاد مکه مکرمه با اشاره به مسافت 420 کیلومتری مکه تا مدینه که طی آن حدود پنج ساعت طول می کشد، گفت : اتوبوسهای تدارک شده برای انتقال زائران از مکه به مدینه با وجود گرمای هوا از تسهیلات لازم برای رفاه حال حجاج برخوردار است و تغذیه بین راهی نیز برای آنان در طول مسیر تدارک دیده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وزیارت؛ اکبر رضایی رییس ستاد حج و زیارت در مکه مکرمه با اشاره به دستور العمل ملاحظات خروج از مکه وعزیمت به مدینه منوره گفت: در این دستورالعمل از زائران خواسته شده تا برای حفظ منزلت زائران ایرانی، قبل از تحویل اتاق نسبت به ساماندهی و نظم‌بخشی محل اقامت خود، خاموش کردن تجهیزات سرمایشی و روشنایی اتاق، بستن تمامی درها و پنجره‌‌ها و دیگر اقدامات لازم مبادرت ورزند.
رییس ستاد مکه همچنین به زائران توصیه کرده است قبل از ترک اتاق با بررسی همه زوایای آن از جا نماندن وسایل شخصی خود اطمینان حاصل کنند.
رضایی تصریح کرد: استقرار کاروان‌ها در مکه بر اساس جدول زمان‌بندی ستاد حج و زیارت تنظیم شده است که به همین خاطر، همه زائران باید بر اساس دستورالعمل ستاد، در روز و ساعت تعیین شده هتل را تخلیه و همراه کاروان خود مکه را ترک کنند.
به گفته وی، تمامی زائران کاروانها با اتوبوسهای تعیین شده از مقابل هتل مکه به سوی مدینه حرکت خواهند کرد.
وی عنوان کرد :به محض رسیدن اتوبوسها به مدینه و انتقال وسایل زائران به اتاقهای هتل خود در شهر پیامبر(ص) همه اعضای کاروان در لابی هتل اجتماع خواهند کرد تا در ساعت اعلام شده به صورت دسته جمعی به سوی مسجدالنبی (ص)و قبرستان بقیع حرکت کنند.
نخستین گروه از زائران" مدینه بعد" پس از انجام مناسک حج تمتع به تعداد دو هزار و 227 نفر پنجشنبه شب مکه مکرمه را به سوی مدینه منوره ترک کردند.
این افراد قرار است چهار شب و پنج روز در شهر پیامبر (ص)اقامت و مرقد حضرت محمد(ص) و ائمه مظلوم بقیع (ع) را زیارت کنند و سپس، راهی ایران شوند.
شماری از حجاج ایرانی مدینه قبل نیز به منظور بازگشت به کشور از طریق فرودگاه بین المللی مدینه رهسپار این شهر شده اند.
بازگشت تمامی 86 هزار و 500 حاجی ایرانی به وطن طبق برنامه اعلام شده توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) تا 17 شهریور به طول خواهد انجامید.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.