پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت گفت : اقتدارایران اسلامی موجب اقبال هر چه بیشتر مسلمانان به انقلاب اسلامی شده است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت : اقتدارایران اسلامی موجب اقبال هر چه بیشتر مسلمانان به انقلاب اسلامی شده است
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : با وجود تحریم های اقتصادی و فشارهای دشمنان، ایران اسلامی اکنون در اوج قدرت قرار دارد و این وضعیت موجب اقبال هر چه بیشتر مسلمانان نسبت به انقلاب اسلامی ایران شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان در گردهمایی فرهیختگان و اساتید دانشگاهها در شهرمکه مکرمه افزود : استفاده از نظرات نخبگان و اصحاب اندیشه و صاحب نظران ، موجب دوام و بقای حکومتها در طول تاریخ است و هر چه زمینه و ظرفیت بیشتری برای این کار فراهم شود، نتایج آن برای کشور و نظام ما و حتی جامعه اسلامی بیشتر خواهد بود.
وی در این نشست اظهار کرد : حج نقطه وحدت، محبت، ارتباط و تعامل میان مسلمانان کشورهای مختلف است و باید با تقویت تعاملات دراین زمینه ، به رفع شبهات نسبت به ایران و شیعیان کمک کنیم و این زمان فرصت خوبی برای فراهم کردن این پیوندهاست.

وی همچنین حج را فرصت بازسازی و احیای درونی فرد دانست و ابراز امیدواری کرد : زائران ایرانی برای بازگشت هر چه بیشتر به ارزشهای معنوی و اخلاقی در جامعه تلاش کنند.
رییس سازمان حج و زیارت در ادامه با بیان اینکه 22 کارگروه تخصصی، آسیب شناسی حج را در حوزه های مختلف انجام می دهند، به برخی پرسشها درباره برنامه غذایی، وضعیت هتلها و دیگر مسایل اجرایی حوزه حج پاسخ داد.
وی با بیان اینکه ارتقا کیفیت خدمات از جمله تلاش ها در این آسیب شناسی بوده و هست ، افزود : در این راستا تلاش های خوبی برای امسال انجام شد و برنامه ریزی ها بر آن است تا در سال آینده نسبت به رفع ضعف ها و مشکلات موجود و بهبود امور و تقویت قوت ها تلاش های وسیعتری صورت گیرد.
رشیدیان همچنین در واکنش به مباحثی که در زمینه کمبود فضا و مشکلاتی در زمینه وضعیت سرویسهای بهداشتی در سرزمین منا هم گفت: در تلاش هستیم طرف سعودی را متقاعد سازیم اجازه دهد با توسعه فضای در دو طبقه این مشکل مرتفع شود.
وی درباره برقراری سفرعمره نیز گفت: عربستان باید تضمین بدهد که عزت، شرافت، امنیت و آرامش زائران ایرانی را در سفر عمره تامین می کند.
رییس سازمان حج و زیارت اظهار کرد : همچنین از جمله مباحث جدی در این قضیه با توجه به نداشتن سفارت و کنسولگری فعال در عربستان ؛ در دست پیگیری است ، فراهم شدن حمایت حقوقی و کنسولی از زائران ایرانی است که باید محقق شود .
رشیدیان همچنین از خدمات ارایه شده در حوزه بهداشتی و درمانی طی حج امسال به زائران ایرانی قدردانی کرد و گفت: امسال تلاش کردیم از ظرفیتهای درمانی مراکز ایرانی و عربستان توامان در خدمت به حجاج ایرانی استفاده کنیم و اکثریت حجاج از خدمات پزشکی راضی هستند.
در این نشست که نزدیک به سه ساعت بطول انجامید و حدود 300 تن از اساتید دانشگاه در آن حضور داشتند، 25 تن از شرکت کنندگان به صورت حضوری دیدگاههای خود را در باره نحوه برگزاری حج امسال ارایه کردند وشماری نیز به صورت مکتوب نظرات خویش را ارائه نمودند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.