پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت:

بیش از 6 هزار متقاضی سفر اربعین در نخستین روز در سامانه سماح ثبت نام کردند

بیش از 6 هزار متقاضی سفر اربعین در نخستین روز در سامانه سماح ثبت نام کردند
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان سفر اربعین حسینی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت از روز جمعه یکم شهریور ماه آغاز شده است ، گفت : در نخستین روز بالغ بر 6 هزار نفر ثبت نام کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ حجت الاسلام صحبت الله رحمانی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به عنوان یکی از کمیته های ستاد مرکزی اربعین حسینی وظیفه ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی را عهده دار است ، افزود : ثبت نام متقاضیان فقط از طریق سامانه سماح انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه درگاه اینترنتی سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir/ از روز جمعه یکم شهریور ماه به روی متقاضیان باز شده است، گفت: متقاضیان می توانند از طریق دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت در سراسر کشور یا حتی با اینترنت خانگی به این سامانه وصل شوند وعملیات نام نویسی را به سهولت انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین رحمانی با بیان اینکه ثبت نام‌زائران اربعین بدون مشکل در حال انجام است ، افزود : متقاضیان باید بعد از نام نویسی در سامانه سماح رسید اینترنتی و کارت زائری را دریافت کرده و آن را در طول سفر همراه داشته باشند در غیر اینصورت از خروج متقاضیان جلوگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه اعزام زائران اربعین بدون روادید است اما باید گذرنامه هایشان را همراه داشته باشند، گفت: مهر ورود و خروج در گذرنامه ثبت می شود.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین هزینه نام نویسی در سامانه سماح را رایگان دانست و گفت: فقط زائران باید در زمان ثبت نام، هزینه های بیمه و خدمات درمانی(هلال احمر) را پرداخت نمایند که این هزینه ها به همراه حق الزحمه دفتر خدمات زیارتی حدود 25 هزار تومان خواهد بود که البته در صورت عدم مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی این هزینه سه هزار تومان تقلیل می یابد و متقاضیان باید 22 هزار تومان پرداخت نمایند.

وی در بحث حرکت و خروجز زائران اربعین از کشور هم گفت: با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و عراق زائران می توانند از 19 شهریور ماه (دهم محرم الحرام) تا هفتم آبان ( 30 صفر 1441) بدون نیاز به اخذ روادید به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین حسینی واردعراق شوند.

وی با بیان اینکه نام نویسی در سامانه سماح تا روزهای منتهی به ایام اربعین ادامه دارد، گفت: با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه نیروی انتظامی صرفاً به زایرانی که در این سامانه ثبت نام کرده باشند اجازه خروج داده خواهد شد.
وی به متقاضیان سفر اربعین حسینی توصیه کرد که نام نویسی را به روزهای آخر موکول نکرده و هرچه زودتر نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

محمد
محمد یکشنبه, 03 شهریور,1398 12:09
باسلام خدمت دست اندرکاران سامانه سماح مشکلی درنحوه ثبت نام اربعین وجودداردکه بعدازثبت نام نهایی نمیشودکسی رابه لیست اضافه کردلطفارفع مشکل کنید
پاسخ : با سلام با حج و زیارت استان و یا شماره تماس 64511 تماس حاصل فرمایید.