پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

جانشین رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت : انجام بیش از 350 هزار ویزیت عمومی و تخصصی در دو شهر مکه ومدینه

جانشین رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت : انجام بیش از 350 هزار ویزیت عمومی و تخصصی در دو شهر مکه ومدینه
جانشین رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام کرد : از ابتدای ایام حج امسال بالغ بر 350 هزار مورد ویزیت عمومی و تخصصی توسط پزشکان در مطب ها و مجموعه های درمانی هتل های محل استقرار حجاج ایرانی انجام شده است.
به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ، محمود رضا فقیهی در این زمینه به خبرنگار ما گفت : از این تعداد 312 هزار و 493 مورد ویزیت عمومی زائران است که در مطب های مجموعه ها در این دو شهر انجام شده است.
وی افزود : همچنین آمار ویزیت های تخصصی هم 38 هزار و 606 مورد است که در این دو شهر توسط تیم های پزشکی و درمانی انجام شده است.
وی گفت : علاوه بر این طی این مدت یک هزار و 803 بیمار در مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه بستری شده است و 313 نفر هم در مجموع در بیمارستان های سعودی در شهرهای مکه و مدینه بستری و تحت درمان قرار گرفته اند.
به گفته وی ، از این تعداد 268 نفر در بیمارستان های سعودی در مکه و 45 نفر هم در مدینه بستری شدند.
فقیهی عنوان کرد : هم اکنون 7 نفر از حجاح ما در بیمارستان های سعودی تحت درمان هستند که 6 نفر در مکه و یک نفر آنان در مدینه است.
وی ادامه داد : همچنین در مرکز پزشکی حج و زیارت هم در حال حاضر 15 نفر از حجاج بستری هستند.
وی در پایان آمار زائران فوتی طی حج امسال از ابتدا تا کنون را 16 نفر ذکر و عنوان کرد : 12 نفر این افراد مردان هستند و 4 نفر نیز زنان تشکیل می دهد.
وی تصریح کرد : این مراکز و مجموعه های درمانی تا آخرین روز حضور حجاج فعال هستند و تلاش بر ارائه بهترین خدمات پزشکی و درمانی به حجاج است.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.