پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

عوامل اجرایی عملیات حج 98 در مدینه منوره تجلیل شدند

عوامل اجرایی عملیات حج 98 در مدینه منوره تجلیل شدند

کارکنان منتخب عملیات حج 98 در مدینه منور با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری تجلیل شدند.

عوامل اجرایی عملیات حج 98 در مدینه منور با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری تجلیل شدند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ؛ر علی رضا رشیدیان در این مراسم که در آخرین روز هفته دولت و ایام گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان  رجایی و باهنر برگزار شد ، گفت : شهیدان رجایی و باهنر مردانی صادق و بی آلایش  و الگوی خدمت صادقانه به ملت ، نظام و این سرزمین بودند.

 علی رضا رشیدیان افزود : خدمت صادقانه نیاز امروز جامعه ماست و  در این راستا باید تک تک آحاد کشور هر یک در هر جایگاهی مسئولیت خود را به درستی شناخته و برای بهبود امور گام برداشته و تمام همت خود را به کار بندند .

 وی اظهارکرد : آنچه در حج و خدمت به ضیوف الرحمن نمود دارد جلوه ای از خدمت صادقانه است زیرا همه با اعتقاد و همه وجود در این خدمتگزاری حضور دارند و عاشقانه به خلق خدمت می کنند.

وی عنوان کرد : در واقع این خدمت خالصانه وخیرخواهانه بزرگترین آموزه دینی ماست، خدمتی عاشقانه و خالصانه که سنت و  سیره  امیر مومنان علی (ع) و ائمه طاهرین بود ،آنگونه که هیچ خدمتی به خداوند به ارزش خدمت به خلق نیست و عبادت ،خدمت به مردم دانسته شده است.

با اشاره به اینکه خدمت کردن به ضیوف الرحمان آرزوی مردم و مسئولان است، افزود :خداوند بر ما منت گذاشته و این توفیق را نصیب کرده که در مقطعی از زمان به زائران خانه اش خدمت کنیم و باید قدردان آن باشیم.
وی افزود: طرف معامله ما خدا، پیغمبر اکرم(ص)، حضرت فاطمه(س) و ائمه بزرگوار بقیع (ع) هستند و به طور قطع همه زحمات ثبت و ضبط شده و دیده می شود.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی و شعار احیای ارزش های اسلامی گفت: در آن مقطع، کشور با توطئه های داخلی و بیرونی روبرو شد، شهید رجایی و باهنر دو فرزند انقلاب اسلامی و اسطوره مبارزه و درس آموخته مکتب امام امت و نظام بودند و دشمنان انقلاب این عزیزان و بزرگانی مانند شهید مطهری را به شهادت رساندند که تئوریسین نظام و انقلاب بود.
وی با بیان اینکه ارزش‌های شهید رجایی و باهنر را باید حفظ کنیم، به خصوصیات اخلاقی و فردی این شهیدان اشاره کرد و یادآور شد: ساده زیستی، وفای به عهد، استقامت، استمرار برای خدمتگزاری، دوری از برخورد جناحی و نگاه آزاد اندیشی در شخصیت شهید رجایی نمود بارزی داشت ودر تعاملات با مردم تکبری نداشت و سادگی و سلامت و صداقت در رفتارش برجسته بود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: شهید باهنر نیز فردی عالم، دانشمند و اخلاق‌مدار و در تعامل با دیگران مثال زدنی بود که باید در رفتار تک تک افراد جامعه بویژه مسئولان ما نمود یابد.
وی تصریح کرد : امید است همه ما در این خدمت معنوی وخالصانه بیش از پیش موفق بوده و رضایت ضیوف الرحمن که رضایت خداوند است ،حاصل شود .

 در ادامه این مراسم از کارکنان و عوامل اجرایی حج با اهدای هدایایی قدردانی شد .

فاطمه یوسفی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.