رئیس سازمان حج و زیارت بر ضرورت حضور فعال و جدی کلیه واحدهای ستادی و استانی سازمان حج و زیارت و بهره گیری از ظرفیت کارگزاران زیارتی در حیطه وظایف محوله به این سازمان تاکید کرد.

" />

پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت : ضرورت حضور فعال نیروهای ستادی و استانی و کارگزاران در انجام وظایف محوله در اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت : ضرورت حضور فعال نیروهای ستادی و استانی و کارگزاران در انجام وظایف محوله در اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت بر ضرورت حضور فعال و جدی کلیه واحدهای ستادی و استانی سازمان حج و زیارت و بهره گیری از ظرفیت کارگزاران زیارتی در حیطه وظایف محوله به این سازمان تاکید کرد.

به گزارش یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، علی رضا رشیدیان عصر امروز در جلسه ویژه اربعین حسینی سازمان حج و زیارت با حضور جمعی از معاونان و مدیران این مجموعه افزود : امسال نیز همانند سال های گذشته مسئولیت کمیته ثبت نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی به سازمان حج و زیارت واگذار شده است.
وی با بیان اینکه تا امروز 24 شهریورماه جمعیتی بالغ بر 485 هزار نفرازمشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، گفت : همانگونه که مردم ایران وعراق فی سبیل الله وخالصانه درعرصه خدمت رسانی به زائران اربعین وارد شده اند، ما نیز به عنوان دستگاه های خدمتگزار در این عرصه باید از نگاه محدود به وظایف اداری در این مقوله پرهیز نماییم.
رئیس سازمان حج وزیارت در این جلسه با اشاره به جمعیت 75 هزار نفری کارگزاران زیارتی در سراسر کشور که تجربه سفرهای حج، عمره وعتبات را دارند،عنوان کرد: از ظرفیت حضور داوطلبانه آنها در ساماندهی امور امداد و راهنمایی گمشدگان یا مدیریت ایستگاه های صلواتی اربعین و طبخ غذای زائران با هماهنگی کمیته های مربوطه می توان بهره جست.
رشیدیان بر ضرورت ایجاد کارگروه های تخصصی در ذیل کمیته ثبت نام و اعزام اربعین در سازمان حج و زیارت برای برنامه ریزی و مدیریت وظایف این کمیته و آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته، تاکید کرد.
رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تاکید بر حضور جدی همه واحدهای این سازمان در عملیات اربعین ، عنوان کرد: لازم است برنامه زمان بندی و همچنین وظایف هریک از واحدهای ستادی و استانی و مجموعه های تابعه سازمان در زمینه سفرهای اربعین تدوین و اجرایی گردد همچنین واحدهای نظارتی سازمان نیز اجرای این برنامه ها را مورد پایش قرار دهند.
وی پیاده سازی نرم افزار موبایلی مصباح برای مدیریت مفقودین و گمشدگان زیارت اربعین را مورد تاکید قرار داد و گفت: این نرم افزار در فازهای بعدی در سفرهای حج، عمره و عتبات نیز توسعه خواهد یافت.
رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه فعال بودن ستاد سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا در عراق در ایام اربعین برای خدمات رسانی به زائران اربعین را ضروری دانست.
اکبر رضایی معاون امور حج وزیارت سازمان نیز در این جلسه عنوان کرد: کارگروه اربعین سازمان در حالی که هنوز عملیات حج به پایان نرسیده بود تشکیل جلسه داد و با جدیت وظایف محول شده به کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین را دنبال کرد.
وی افزود: امسال در ستاد مرکزی اربعین مسئولیت مدیریت مفقودی ها و گمشدگان نیز به سازمان حج و زیارت سپرده شده که سازمان حج و زیارت طراحی و پیاده سازی سامانه موبایلی در این خصوص را در دستور کار قرار داده است.
حجت الاسلام والمسلمین صحبت اله رحمانی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح از ابتدای محرم آغاز شده است، گفت: لازم است دفاتر زیارتی سراسر کشور در حوزه ثبت نام در سامانه سماح فعالانه به میدان بیایند.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: متقاضیان برای ثبت نام زیارت اربعین در سامانه سماح 15 هزار تومان برای بیمه، 7 هزار تومان برای خدمات بهداشت و درمان و هلال احمر و 3 هزار تومان نیز کارمزد دفاتر زیارتی پرداخت می کنند و در صورتی که خودشان مبادرت به ثبت نام اینترنتی در سامانه سماح کنند مبلغ 3 هزار تومان کارمزد دفاتر از هزینه ثبت نام کسر خواهد شد.
محمدتقی قادری مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه توضیحاتی در خصوص نرم افزار مصباح و روند آماده سازی آن و همچنین گزارش آماری ثبت نام زائران در سامانه سماح را ارائه کرد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.