پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رضایت مندی مردم؛ مهم ترین مولفه براي ارزیابی عملکرد پلیس در اربعین

رضایت مندی مردم؛ مهم ترین مولفه براي ارزیابی عملکرد پلیس در اربعین
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: مهمترین شاخص و مولفه براي ارزیابی عملکرد کارکنان نیروی انتظامی در ماموریت اربعین حسینی(ع) رضایت مندی مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از پلیس، سردار "محمد شرفی" در جلسه جمع بندی اقدامات و عملکرد پلیس پیشگیری ناجا در ماموریت اربعین حسینی(ع) سال 98، گفت: امیدواریم امسال هم همچون سال های گذشته میزبان خوبی برای مردم شریف ایران اسلامی و سایر زوار کشورهای همسایه در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) بوده باشیم و هم میهنان هرگونه کم و کاستی خادمان خود را به بزرگواری خود ببخشند.

وی ادامه داد: کارکنان این پلیس هر ساله آمادگي هرگونه همکاري با ستاد اربعين و خدمت رسانی صادقانه به زوار را داشته و دارد تا زائران کربلاي معلي بدون دغدغه خاطر در خیل مشتاقان زیارت عتبات عالیات قرار بگیرند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه مهمترین شاخص و مولفه براي ارزیابی عملکرد کارکنان نیروی انتظامی در ماموریت اربعین حسینی(ع) رضایت مندی مردم است، افزود: به لطف الهي، هدايت های مقام معظم رهبري امام خامنه ای(مدظله العالی)، همت و هوشياري دستگاه هاي امنيتي، نظامي و انتظامي و همچنين همکاري خوب مردم با خدمتگزاران خود، امروز کشور از یک ثبات امنیتی مطلوبی برخوردار است و در اربعین سال جاری کمترین میزان جرائم در کشور را داشته ایم .

وي با اشاره به نقش موثرسبزپوشان نیروی انتظامی در ماموریت اربعین حسینی(ع)، عنوان کرد: پلیس پیشگیری ناجا به عنوان بزرگترین پلیس تخصصی کشور امسال در چندین حوزه مختلف به ایفای نقش در اربعین حسینی(ع) پرداخته که یکی از مهمترین آنها ایجاد بستر مناسب برای تامین نظم و امنیت در فرآیند توقف، اسکان و استراحت زائران در استان های هدف و عقبه برای جلوگیری از تراکم جمعیت در پایانه های مرزی بوده است.

سردار شرفی در تشریح دیگر وظایف پلیس پیشگیری، ادامه داد: تأمین امنیت زائران در محورهای مواصلاتی منتهی به پایانه های مرزی و استفاده متوازن از گذرهای خروجی به منظور عبور آسان تر زائران از پایانه های مرزی و پیشگیری از بروز هرگونه ناهنجاری اجتماعی از دیگر وظایف پلیس پیشگیری ناجا در ایام اربعین حسینی(ع) بود.

این مقام انتظامی در تشریح عملکرد کارکنان پلیس پیشگیری ناجا و اقدامات ارائه شده در اربعین سال 98گفت: پلیس پیشگیری ناجا در اربعین امسال با حداکثر توان و ظرفیت خود برای جلوگیری از هرگونه ازدحام جمعیت در محورهای مواصلاتی و پایانه های مرزی چهارگانه با برقراری نظم پیرامونی 175 توقفگاه با ظرفیت 400 هزار نفر، اقدام به خدمت رسانی به زوار حسینی(ع) کرده است.

وی افزود: در اربعین امسال 782 گشت خودرویی و 457 گشت موتوری در طول مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی برای امدادرسانی به زوار و جلوگیری از هرگونه بی نظمی و ترافیک محورهای مواصلاتی انجام وظیفه کرده و 600 نفر از کارکنان در قالب یگان های امداد و تعداد 80 ایستگاه بازرسی ثابت و موقت مشغول خدمت رسانی به زائران بودند .

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت وجود تیم های خنثی سازی بمب و کشف مواد مخدر در ماموریت اربعین 98 اعلام کرد: با تشکیل و راه اندازی 19تیم کشف و خنثی سازی بمب و 11 تیم کشف مواد مخدر"سپکا" توانستیم از بروز هرگونه مورد مشکوک که امنیت زائران را به خطر بیاندازد، جلوگیری کنیم .

این مقام ارشد انتظامی افزود: در بحث جلوگیری از خروج افراد فاقد مدارک از کشور، از تاریخ 8 مهرماه (اول ماه صفر) تا 28 مهر (21 صفر) از خروج 726 زائر ایرانی و خارجی فاقد مدارک هویتی جلوگیری به عمل آمده است.

فرمانده قرارگاه کنترل جمعیت اربعین حسینی(ع) تصریح کرد: در اربعین امسال، از ظرفیت سرمایه های اجتماعی به خوبی استفاده شد و با بکارگیری 685 نیروی پلیس افتخاری، 519 نگهبان محله و 753 نیروی بسیجی سعی در برقراری امنیت و نظم عمومی استان های مرزی منتهی به پایانه ها کرده ایم .

سردار شرفی ضمن قدردانی از مجموعه اقدامات این پلیس در خدمت رسانی به زائران راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع)، بیان داشت: امیدواریم این اقدامات مورد قبول درگاه خداوند متعال و رضایت حضرت ولی عصر(عج) و تائید مقام عظمای ولایت (مدظله العالی) قرار گرفته باشد.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.