پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت :ایثاگری در راه دین، نخستین شاخصه یک بسیجی است

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت :ایثاگری در راه دین، نخستین شاخصه یک بسیجی است
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به برخی شاخصه‌های بسیجیان گفت: بسیجیان به ما درس عشق آموختند و برای دفاع از انقلاب اسلامی تا اهداء جان ایستادگی کردند؛ زیرا ایثارگری در راه دین نخستین شاخصه یک بسیجی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در مراسم بزرگداشت هفته بسیج که عصر روز چهارشنبه 6 آذرماه در سالن همایش‌های سازمان حج و زیارت در تهران برگزار شد، گفت: بسیجیان، دلاورمردان آزمون روزهای سخت هستند و آنچه در طول تاریخ موجب موفقیت و پیروزی ملت‌ها شده، روحیه بسیجی و بسیجی شدن مردم است.
وی با بیان اینکه تفکر و روحیه بسیجی تنها منحصر به نظام جمهوری اسلامی نیست، افزود: درتاریخ روحیه وتفکر بسیجی وجود داشته و با اندک مطالعه‌ای در کتاب نهج‌البلاغه به این نگاه بسیجی دست می‌یابیم، امام علی (ع) این تفکر و روحیه را داشته و آن را موجب رشد و تعالی می دانستند.
سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: اگر امام امت(رضوان الله علیه ) یاران خود را در این روزگار با عزت یاد می‌کنند و اعلام می‌دارند «افتخارم این است که خود بسیجی‌ام»، به خاطر همین فرهنگ اصیل بسیجی است و هر جا که فرهنگ بسیجی وجود داشته، آن فرهنگ کارساز و تأثیرگذار بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در هر مجموعه‌ای که روحیه بسیجی وجود داشته باشد، آن مجموعه به موفقیت‌های بزرگی دست خواهد یافت.
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در ادامه به برخی از شاخصه‌های بسیجیان اشاره کرد و گفت: بسیجیان به ما درس عشق آموختند و برای دفاع از انقلاب اسلامی تا اهداء جان ایستادگی کردند؛ زیرا ایثارگری در راه دین نخستین شاخصه یک بسیجی است.

وی تبعیت از فرامین رهبری، استقامت و پایداری، زمان‌شناسی، شجاعت و پرهیز از ترس، اخلاص و ازخودگذشتگی را ازدیگر شاخصه‌های بسیجیان برشمرد و تصریح کرد: بسیجیان همیشه تابع نظر رهبر خود هستند و در راه انقلاب و اسلام پایدار بوده و با زمان‌شناسی و شجاعت در برابر زیاده خواهان می‌ایستند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب از زهد و پارسایی بعنوان یکی دیگر از شاخصه های بسیجیان نام برد و تأکید کرد: رزمندگان بسیجی در دوران هشت سال دفاع مقدس به‌قدری در کار خود اخلاص داشتند که هرگز خستگی در آن‌ها راه نداشت. هیچ‌وقت مقام و منصب خود را به زبان نمی‌آوردند، همیشه به داده‌های الهی رضایت کامل داشتند و زهد و پرهیزگاری آن‌ها زبانزد بود.
سرپرست حجاج ایرانی یادآور شد: فرهنگ بسیجی باید در کشورهای اسلامی احیاء و یا تقویت شود، اگراین فرهنگ در جوامع اسلامی وجود داشته باشد، در برابر زیاده خواهان خواهند ایستاد و پیروزی بزرگی را رقم خواهند زد.
وی درپایان به اولویت‌های بسیجیان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اولویت بسیجیان در کلام امیرالمؤمنین علی (ع) بیان‌شده که می فرماید« اجْتِنَابُ السَّیِّئَاتِ أَوْلَى مِنِ اکْتِسَابِ الْحَسَنَاتِ» دوری کردن از گناهان برتر از کسب خوبی‌هاست.
برپایه این گزارش دراین مراسم سهراب فولادوند فرمانده مرکز مقاومت بسیج بین الملل سازمان حج و زیارت از فعالیت های این مرکز به منظور تقویت، اشاعه و گسترش فرهنگ بسیج گزارشی ارائه کرد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.