پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت : حج 99 جلوه ای از معنویت و همدلی ملت ایران و اتحاد امت اسلامی خواهد بود

رئیس سازمان حج و زیارت : حج 99 جلوه ای از معنویت و همدلی ملت ایران و اتحاد امت اسلامی خواهد بود
رئیس سازمان حج و زیارت گفت : حج تمتع سال آتی جلوه ای از معنویت و همدلی ملت ایران که نماد استقامت در برابر استکبار جهانی است و اتحاد امت اسلامی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان روز دوشنبه در جریان دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب طی ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در حوزه های مسئولیتی خود افزود : چنانکه عملیات حج 98 هم در نهایت همدلی و همراهی بخش های مختلف توام با عزت و اقتدار حجاج ایرانی و نظام جمهوری اسلامی برگزار شد.
وی عنوان کرد : برای برگزاری هر چه بهتر مراسم حج تمتع در سال آتی هم برنامه ها بر مبنای آسیب شناسی حج 98 با توجه و تمرکز بر ظرفیت های دانایی و تجربه، تدوین و طبق زمان بندی انجام شده، اجرایی می شود.
وی اظهار کرد : مذاکرات رسمی برای حج سال 99 یک ماه قبل با طرف عربستانی به انجام رسید و مطالبات، مشکلات و ملاحظات خود را به آنها اعلام کردیم و با توجه به این مباحث و نیز نظرات طرف مقابل توافق نامه امضا شد.
وی توضیح داد : در حج امسال هم با توجه به نگاه حاکمیتی نظام به موضوع حج ، علی رغم افزایش نرخ ارز در کشور با حمایت های رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورای عالی حج و زیارت) و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی بانک مرکزی درمحاسبه نرخ ارزِ عملیات حج، مساعدت قابل توجهی شد و زائران با نرخ مناسب تری موفق به تشرف شدند.
وی ابراز امیدواری کرد : در حج سال 99 نیز این رویه با توصیه رهبر معظم انقلاب و عنایت رئیس جمهوری ادامه یابد.
رشیدیان از جمله چالش های جدی در حج سال 98 را مربوط به حوزه حمل و نقل هوایی و مساله فشار عربستان سعودی در افزایش قیمت بلیط هواپیما و عدم صدور مجوز حضور برای شرکت های هواپیمایی ایرانی دانست و گفت : در نهایت شرکت هواپیمایی « ایران ایر» با حضور موثر و درخشان و همراهی در جلوگیری از افزایش قیمت بلیط ، اقتدار و توانمندی عرصه صنعت هوایی کشورمان را یکبار دیگر به نمایش گذاشت.
وی تصریح کرد : در حج امسال برنامه های ایمن سازی سفر ، شناسایی مخاطرات و مراقبت و خدمت رسانی مناسب هیات پزشکی از حجاج آسیب پذیر ، تامین تسهیلات رفاهی و کنسولی برای زائران با جلب مشارکت طرف های عربستانی در همه زمینه ها بخوبی اجرایی گردید.
وی ادامه داد : در عین حال برخی مشکلات و ملاحظات نیز مستند سازی و به مسئولان عربستان منعکس گردید.
وی از دیگر اقدامات موثر در حج امسال را استفاده از برنامه های هوشمند سازی عملیات اجرایی با هدف بکارگیری فناوری های نوین برای مدیریت بهتر عملیات و تسهیل خدمت رسانی به حجاج در حوزه های حمل و نقل، اسکان و امداد در مکه و مدینه و ایام تشریق عنوان کرد.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.