پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 26 شهریور 1401

۴۰۰کیلومتر تا بهشت؛ روایت روشندل شیرازی که تجربه مستمر حضور در اربعین حسینی را دارد

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت ؛ این روایت سامان زارعی روشندل ۳۵ ساله اهل استان فارس است که به عشق حسین و سرادر کربلا پای پیاده راهی بس طولانی را پیموده تا طریق بهشت .
راهی که در قدمش در ذهنش بین الحرمین را اینگونه تداعی می کند: بین الحرمین سراسر نور است و عطر خاصی از آن به مشامم می رسد. عطر سیب.
می گوید: عشق حسین همانند آهن ربایی است که هرساله در ایام اربعین و عاشورا مرا به این راه می کشاند و با تمام وجود خستگی مسیر و سختی های آن را تحمل می کنم تا بوسه ای از ضریح زیبایش بگیرم و بهشتی شود روح و جانم.
بغضش می ترکد و از چشمانش اشک جاری می شود و رو به حرم حسین و عباس می ایستد و می گوید: ۱۰سال است که پیاده در این راه قدم می گذارم و از این حضور هرساله نه تنها خسته نمی شوند بلکه مشتاق تر و مصمم تر قدم برمی دارم تا دیار یار.
می گویم آیا با وجود عصای سفید و شرایط جسمی ات مشکلی در مسیر نداری یا اینکه مورد آزار و اذیت قرار نمی گیری ؟ پاسخ می دهد : نه تنها هیچ آزار و اذیتی از جانب افراد صورت نمی گیرد بلکه در این راه انسانهای زیادی کمکم کرده و می کنند به ویژه برادران عراقی و من ممنون این مهمان نوازی و لطف هستم تا ابد.
می گوید : مسیر گاهی اوقات به دلیل مهیا نبودن برای معلولان سختی هایی دارد اما دیگر به چم و خم آن آشنا هستم و هیچ هراسی از پیاده روی ندارم چرا که سالهاست که با این شرایط آشنا هستم و عاشقم بر این ایام و این روزها و حال و هوای اربعین.
پاهای خسته و تاول زده اش را بالا می آورد و به آرامی می‌گوید : جانم فدای حسین ، این پیاده روی که چیزی نیست من تمام روح و جسمم را فدای امام عاشقان و خانواده اش می کنم .او سراسر نور است و شور .شوری که مرا با شعور و عشق به حرکت وا می دارد تا بین الحرمین.
سامان عصای سفیدش را به دیوار اتاق محل استراحت آویزان می کند و می گوید: تا روزی که زنده هستم در کنار دیگر عاشقان در ایام عاشورا و بویژه اربعین به بین الحرمین می آیم چرا که اربعین معجزه ای تاریخ است ؛تاریخ عاشقی.
این روشن دل شیرازی که از حضورش در کربلای معلی سراز پا نمی شناسند می‌گوید : ۱۰ روز مستمر شبها پیاده روی کرده ام و روزها استراحت و در این مسیر جز محبت و معرفت چیزی احساس نکرده ام و این هم از لطف اهل بیت عصمت و طهارت است و خدای را بابت داشتن عشق امام حسین و اهل بیت شاکرم.

سامان که ۱۵ جز قرآن را حفظ است می گوید: به لطف خدا و به برکت قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت در این مسیر گام نهاده ام و آن را ادامه می دهم تا آخر عمر .
این حضور و شکوه و پیاده روی و عشق بازی برای این روشندل شیرازی حکم تجدید بیعت با ارباب و شاه کربلا را دارد و او لحظه لحظه اش را فدای حسین می کند.
در نظر سامان زارعی امام حسین نور است و او جز نور حسین چیزی نمی خواهد ببیند.
و با قلبی اکنده از عشق و شور رو به حرم می ایستد و صدا می زند لبیک یاحسین


روتیتر: در مسیر عاشقان اربعین /(۸۴)