پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 23 اسفند 1401

شعار حج 1402 اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری؛ آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در سال 1401 امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.
در این جلسه آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه های اجرایی و فرهنگی درخصوص حج پیش رو و برنامه ریزی های صورت گرفته برای اعزام های عتبات نوروزی و ماه رمضان بررسی شد.
در این نشست، آقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت ازانجام اقدامات بایسته برای سفرهای زیارتی به اعتاب مقدسه خبر داد و آقای حمید رضا محمدی سرپرست معاونت امور عتبات سازمان حج نیز اعلام کرد: برای سفرهای نوروزی عتبات که از امروز آغاز شده نزدیک به 14700 نفر ثبت نام خود را قطعی کرده اند که 11470 نفر زمینی و بیش از 3200 نفرهم هوایی اعزام خواهند شد.
وی با اشاره به مدت سفرهای زمینی و هوایی و قیمت آن افزود: برای دوره رمضان نیز که از سوم فروردین تا اول اردیبهشت ماه خواهد بود تاکنون 1800 نفر ثبت نام کرده اند و ظرفیت سازی ادامه دارد.
این جلسه با گزارش آقایان اکبر رضایی معاون حج و عمره درخصوص اقدامات صورت گرفته برای تکمیل ظرفیت های باقیمانده در برخی استان ها و پیگیری های صورت گرفته برای انعقاد قرارداد در خصوص پروازهای حج، ادامه یافت وآقایان مرتضی اسدزاده سرپرست اداره کل اسکان حج و عمره و مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح و برنامه و فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان حج نیز از سامانه جامع مسکن و نرم افزار زائر و امکانات و تسهیلات فراهم شده در آن گزارش دادند.
اسدزاده اجاره هتل درمناطق جدید در مکه را از سیاست های سازمان حج در حج پیش رو عنوان کرد و از اجاره 53 هتل در مکه و 19 هتل در مدینه برای اسکان حجاج ایرانی خبر داد و گفت: تکمیل روند درحوزه مسکن درحال انجام است.
برپایه این گزارش، دراین جلسه اعلام شد که شعار حج پیش‌رو «حج؛ تحول قرآنی، همگرایی اسلامی و حمایت از قدس شریف» خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: دراین شعارمفاهیم اخلاق، عزت، معنویت، خودسازی، انسجام ، وحدت، اقتدار و حمایت ازمسجدالاقصی و قدس شریف نهفته است و علاوه بر تحول قرآن محور، با توجه به اتفاقاتی که در صحنه فلسطین رخ داده اقتدار امت اسلامی در حمایت از مسجدالاقصی مورد تاکید قرار گرفته است.

روتیتر