پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 10 مهر 1392

مشکلات باید یک مسئله قابل بررسی تلقی شود که بایستی بدنبال راه حل آن برویم

رئیس سازمان حج و زیارت: در مسیر عملیات حج از کنار مسائل بی تفاوت نمی‌توان گذشت چرا که مشکل تبدیل به معضل خواهد شد. لذا مشکلات باید یک مسئله قابل بررسی تلقی شود که بایستی بدنبال راه حل آن برویم.
جلسه هماهنگی ستاد مرکزی و مناطق مکه شب گذشته(92/07/09) با حضور ریاست سازمان حج و زیارت تشکیل شد.
مهندس اوحدی در این جلسه گفت: در مسیر عملیات حج شرایط خاص و غیرقابل پیش بینی هم بوجود می‌آید. از کنار مسائل بی تفاوت نمی‌توان گذشت چرا که مشکل تبدیل به معضل می‌شود، لذا مشکلات باید یک مسئله قابل بررسی تلقی شود که بایستی بدنبال راه حل آن برویم.
وی افزود: راه حل‌ها در حج باید سریع به جواب عملیلتی مشخص برسد، چون زمان محدود است و برای رسیدن به این مهم جدیت و شناخت لازم است.
اوحدی ادامه داد: برادرانی که با طرف سعودی در تعامل هستند، به مذاکره ها بسنده نکنند و در این رابطه مکاتبه مستمر و پیگیری بسیار اهمیت دارد.
رئیس سازمان حج و زیارت با  بیان اینکه برخورد ما و هموطنان در این سرزمین زیر ذره‌بین است، ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه مسئولین عالی رتبه عربستان از رفتارهای شایسته ایرانیان اظهار رضایت می‌کنند که نمونه آن کیفیت برگزاری دعای کمیل در مدینه است که نشانگر نظم و همدلی و انسجام ایرانیان در کار است.
مهندس اوحدی گفت: امروز ساعت 13:30در جده با وزیر حج عربستان جناب آقای دکتر بندر بن حجار  در فضایی بسیار صمیمی ملاقات کردم و از طرف جناب آقای جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی وی را برای سفر به ایران دعوت کردم. ایشان فرد وزین و فرهیخته‌ای است.
وی یادآور شد: در این دیدار چند مورد سختگیری و گرفتاری زوار و ضبط قرآن کریم را که مطرح کردم قول دادند پیگیری شود.
اوحدی اشاره کرد: وزیرحج دعای کمیل هفته گذشته در مدینه را دیده و آنرا خیلی جالب و منظم ارزیابی کرده است.
وی ابراز کرد: در دیدار با وزیر حج عربستان نمونه‌هایی از محتوای نشریه زائر ارائه کردم که وی متوجه شد مطالب و گزارشات ضروری برای توجیه زائران در آن آمده است و حتی نسخه فارسی برخی نشریات سعودی مستقیماً از آن مطلب نقل می‌کنند.
مهندس اوحدی از قول وزیر حج گفت:  به رئیس مؤسسه مطوفی تأکید کردم برخی مسائل که سال گذشته برای حجاج ایرانی در عرفات و منا بروز کرد، امسال نباید رخ دهد بلکه باید جبران شود.
وی تأکید کرد: خدمات مؤسسه مطوفی باید دقیقاً پیگیری شود و اصلاً استمرار خدمات نبایستی به روزمرگی و یکنواختی بیانجامد.
روتیتر: مهندس اوحدی در جلسه هماهنگی ستاد مرکزی مکه