پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 28 فروردین 1393

تاکنون 21 هزار نفر از زائران استان فارس به عمره اعزام شده اند

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان فارس، در نشست صمیمانه معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت و هیات همراه با کارگزاران زیارتی استان فارس که در روز پنجشنبه 28 فروردین ماه 93 در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار گردید، محمد آزاد مدیر حج و زیارت فارس ضمن خیر مقدم و قدردانی از مدیران دفاتر و شرکت های زیارتی در این استان به ارائه گزارش مقایسه ای سال جاری با سال گذشته پرداخت.

مدیر حج و زیارت استان فارس گفت : کاهش هزینه های قیمت در عمره مفرده و حج تمتع و همچنین افزایش اعزام زائرین در بخش عتبات عالیات عراق و عمره مفرده از فعالیت های انجام شده توسط سازمان حج وزیارت در راستای خدمت به زائران می باشد.

آزاد با اشاره به فعالیت 117 دفتر و شرکت زیارتی در استان فارس اظهار کرد: 60 درصد از این دفاتر در شهر شیراز و 40 درصد در سایر شهرستان های این استان مشغول خدمت رسانی به زائرین می باشد.

وی از اعزام های استان در بخش عمرده مفرده از دی 92 تا 2 تیر ماه 93 یاد کرد و گفت: سهمیه استان فارس در بازه زمانی یاد شده تقریبا 36 هزار نفر بوده که نسبت به سال گذشته شاهد حدود 65 درصد رشد بوده ایم.

این مقام مسئول تصریح کرد: طبق آمار تا روز گذشته، 21 هزار نفر از زائرین استان فارس راهی سفر مقدس و معنوی عمره مفرده شده اند.

محمد آزاد در ادامه سخنان خود گفت: روزانه سه دستگاه اتوبوس راهی عتبات عالیات عراق می شوند و دو روز در هفته پرواز به نجف و بغداد در روزهای سه شنبه و جمعه در قالب 10 کاروان با ظرفیت  حدود 228 نفر داریم .

به گفته وی در هر ماه 1440 نفر به عتبات عالیات عراق اعزام می شوند که در این مرحله نیز شاهد رشد 20 درصدی نسبت به دوره قبل بوده ایم.

مدیر حج و زیارت استان فارس در پایان با اشاره به سهمیه 3630 نفری استان فارس در حج  و رشد 17 درصدی آن نسبت به سال قبل اظهار کرد: از فعالیت های صورت گرفته و در حال انجام این مدیریت می توان به برگزاری دوره های متفاوت واحد آموزش و دانشگاه علمی کاربردی حج و زیارت جهت زائرین و آموزش شاغلین و کارکنان شرکت ها و دفاتر زیارتی اشاره کرد و همچنین نیروهایی که جدیدا جذب دفاتر و شرکت های زیارتی می شوند نیز آموزش داده می شوند تا با نحوه عملکرد در دفتر زیارتی آشنا شوند.

برنامه های متعدد در مناسبت های مختلف، برگزاری همایش های زائرین در عمره مفرده و حج تمتع، میثاق زائرین با حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع)، میثاق عوامل و کارگزارانی که عازم حج هستند با حضور در گلزار شهدا قطعه شهدای گمنام با حضور خانواده معزز شهدا، شرکت یکپارچه زائرین در نماز جمعه، برگزاری مسابقه کتاب جهت عوامل و کارگزاران و همچنین محفل انس با قرآن در حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) از دیگر فعالیت های صورت گرفته توسط مدیریت حج و زیارت استان فارس می باشد

روتیتر