پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 17 اردیبهشت 1393

تقدير مدير حوزه‌هاي علميه از مديريت جهادي حج‌ و زيارت

رئيس هيات علمي بين الملل حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت با تقدير از عملكرد و مديريت جهادي حج و زيارت، خواستار توجه مسئولين ذي ربط به بُعد بين المللي حج در راستاي خنثي سازي تبليغات دشمنان عليه تشيع و نظام اسلامي شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري رئيس هيات علمي بين الملل حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت، صبح امروز، ۱۷ ارديبهشت ماه، در ديدار سعيد اوحدي، رئيس سازمان حج و زيارت، به تبيين اهميت بعد بين المللي حج و نقش آن در خنثي سازي توطئه‌هاي دشمنان اسلام و انقلاب پرداخت و گفت: يكي از ابعاد بسيار مهم حج كه بايد همواره مورد توجه مسئولين ذي ربط باشد، بُعد بين المللي است، چرا كه تعامل منطقي زوار ايراني در موسم حج با مسلمانان ساير كشورهاي اسلامي مي‌تواند تا حد زيادي تبليغات مسموم دشمنان عليه تشيع و نظام اسلامي را خنثي كند؛ بايد همه ظرفيت‌ها و امكانات را در اين زمينه بسيج كرد.

ضرورت مقابله با تبليغات مسموم دشمنان

مدير حوزه‌هاي علميه خاطر نشان كرد: يكي از مسائلي كه بايد هرچه زودتر براي آن فكر اساسي كرد، تبليغات مسموم دشمنان مكتب اهل بيت (ع) در قالب توزيع بروشور و جزوه در بين زائران ايراني است و شبهاتي را براي آنان ايجاد مي‌كند، لذا بايد در سازمان حج و زيارت يك حالت پيشگيرانه براي اين مسائل در نظر گرفته شود.

تقدير از عملكرد حج و زيارت

عضو هيئت رئيسه خبرگان رهبري همچنين با تقدير از عملكرد سازمان حج و زيارت در صرفه جويي بيت المال و خدمت رساني به زائران، ابراز داشت: شاهديم كه مديريت جهادي در سازمان وجود دارد و در كنار كاهش هزينه سفرهاي زيارتي، جلوي ريخت و پاش‌هاي اضافي و هدر رفتن بيت المال مسلمين گرفته شده است، اين مسئله واقعا جاي تقدير و تشكر دارد.

آيت الله حسيني بوشهري در پايان خطاب به مديران سازمان حج و زيارت گفت: مسئوليت شما در اين جايگاه، يك مسئوليت عادي نيست، بلكه كاملا عبادي است، چرا كه شب و روز براي فراهم سازي تسهيلات بهتر براي زائران خانه خدا و عتبات عاليات تلاش مي‌كنيد. اميدواريم اين تلاش‌ها نزد خداي متعال ثبت و ضبط شود.

پاسخگويي روحانيون كاروان‌ها به شبهات

سعيد اوحدي، رئيس سازمان حج و زيارت نيز در اين ديدار با ارائه گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين سازمان، به تلاش‌هاي اين سازمان در زمينه پاسخگويي به شبهات زائران ايراني بيت الله الحرام اشاره كرد و گفت: خوشبختانه با تمهيدات انديشيده شده و حضور موثر و فعال روحانيون و فضلاي حوزه در كاروان ها، توانسته ايم تا حد زيادي شبهاتي را كه در ايام حج توسط دشمنان القاء مي‌شود را پاسخ دهيم.

وي با اشاره به كاهش هزينه‌هاي سفرهاي زيارتي، افزود: جهت رفاه حال زائران خانه خدا امسال براي اولين بار هزيه را اقساط كرده و علي رغم افزايش نرخ ارز و هزينه ها، صرفه جويي خوبي در بخش عمره داشتيم و با تمهيدات انجام شده و زحمات پرسنل سازمان، امسال حتي يك پرواز هم به خاطر مشكل ويزا، كنسل نشد.

بررسي مشكلات استان‌ها

اوحدي خاطر نشان كرد: با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر توجه به ظرفيت‌هاي درون كشور، با حضور در استان‌هاي مختلف و تشكيل جلساتي با مسئولين حج و زيارت هر استان، از نزديك با مشكلات اين عرصه آشنا شده و تصميم‌هاي مناسب اتخاذ مي‌شود.

ساخت هتل در نجف و كربلا

رئيس سازمان حج وزيارت با اشاره به مشكلات موجود در بخش عتبات عاليات، ابراز داشت: در نوروز امسال علي رغم افزايش تعداد زائران ايراني، هيچ حادثه اي گزارش نشد، همچنين براي رفاه حال زائران در شهرهاي نجف و كربلا، ساخت هتل در اين شهرها آغاز شده كه اميدواريم با عنايات اهل بيت (ع) هرچه زودتر مراحل ساخت اين هتل‌ها به پايان برسد تا زائران عتبات با مشكلات كمتري در بحث اقامت مواجه باشند.

روتیتر