پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 13 مرداد 1393

اعزام دانشجویان به عمره از اسفند ۹۳ آغاز و تا فروردین ۹۴ ادامه دارد

رییس ستاد عتبات و عمره دانشگاهیان گفت: ثبت نام عمره دانشجویی همه ساله اوایل یا اواخر مهر ماه انجام می شود و اعزام ها از اسفند ۹۳ آغاز و تا فروردین ۹۴ ادامه می یابد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا فقیهی رییس ستاد عتبات و عمره دانشگاهیان در خاتمه مراسم امضای تفاهم نامه بانک تجارت و ستاد عمره و عتبات دانشجویی به خبرنگار شبستان گفت: باید تشکر ویژه از سازمان حج و زیارت و بانک تجارت برای امضای این تفاهمنامه داشت و در عمره سال جاری تلاش آن داریم با سرلوحه قرار دادن سه شعار آسان، ارزان و باکیفیت، حرکت فرهنگی عظیم دیگری را رقم بزنیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود بیش از شش میلیون نفر در نوبت تشرف عمره قرار دارند و دانشجویان به خاطر حس خاص دوران جوانی که لطافت و شرایط ویژه ای دارد خارج از نوبت به این سفر اعزام می شوند و از سازمان حج و زیارت تقاضا داریم سهمیه دانشجویی را حداقل به میزان دو سال قبل یعنی 30 هزار نفر در سال بازگرداند.

حجت الاسلام فقیهی ادامه داد: بهترین و ناب ترین سفر عمره در مراسم عمره دانشجویی اتفاق می افتد و سال به سال استقبال دانشجویان از این حرکت عظیم فرهنگی بیشتر می شود به طوری که سال گذشته در 10 روز ثبت نام برای اعزام دانشجویان به عمره، 340 هزار نفر ثبت نام کردند در حالی که تا چند سال قبل این رقم از 30 هزار نفر تجاوز نمی کرد.


رییس ستاد عتبات عمره دانشگاهیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای بر جوان کردن حج عمره دارند گفت: هر ساله اتفاقات حیرت آوری در مراسم عمره دانشجویی رخ می دهد به طوری که در عمره سال گذشته بیش از 1500 نفر از دانشجویان به تنهایی در مدت اقامت 10 روزه خود در سرزمین وحی قرآن را به طور کامل ختم کردند و 340 زوج جوان نیز مراسم عقد خود را در سرزمین وحی انجام دادند.

وی یادآور شد: ثبت نام عمره دانشجویی همه ساله اوایل یا اواخر مهر ماه انجام می شود و اعزام ها از اسفند 93 آغاز و تا فروردین 94 ادامه می یابد.

وی در مورد تسهیلات بانکی عمره دانشجویی گفت: سال‌های گذشته براساس قرعه کشی به دانشجویان وام تعلق می گرفت اما امسال به تمامی دانشجویان این وام تعلق می‌گیرد و علاوه بر آن هر دانشجو می تواند برای دو همراه خود نیز وام دریافت نماید.

وی در خصوص نحوه ثبت نام عتبات دانشجویی گفت: دانشجویان اعزام شده به عمره در سال گذشته خواهان شرکت در عتبات بودند که قرار بر آن گشت در سال جاری سهمیه عتبات به این افراد تعلق پذیرد و چنانچه سهمیه مازاد بر آن بماند به صورت سراسری در بین دانشگاه ها ثبت نام انجام خواهد گرفت.
 


روتیتر: برگزاری ۳۴۰ مراسم عقد در عمره دانشجویی سال جاری