پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 22 مرداد 1393

اسامي روزهاي هفته حج ۹۳ اعلام شد

اسامي روزهاي هفته حج امسال كه با شعار «حج؛ معنويت، خودباوري و اتحاد اسلامي» نامگذاري شده از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اسامي روزهاي هفته حج سال ۱۳۹۳ از پنج شنبه ۶ شهريورماه تا چهارشنبه ۱۲ شهريور ماه را اعلام كرد.

براساس اين گزارش، پنجشنبه ۶ شهريور ماه نخستين روز هفته حج مصادف با ۱ ذي القعده ۱۴۳۵ به نام حج ولايت و رهبري و جمعه ۷ شهريور ماه مصادف با ۲ ذي القعده ۱۴۳۵ به عنوان حج و معنويت نام گذاري شده است.

سومين روز هفته حج كه روز شنبه ۸ شهريو رماه مصادف با ۳ ذي القعده ۱۴۳۵ است به عنوان حج و خودباوري و يكشنبه ۹ شهريور ماه چهارمين روز هفته حج مصادف با ۴ ذي القعده ۱۴۳۵ با عنوان حج و اتحاد اسلامي و پنجمين روز هفته حج در روز دوشنبه ۱۰ شهريور ماه و مصادف با ۵ ذي القعده ۱۴۳۵ با عنوان حج و منزلت زن، اعلام شده است.

همچنين سه شنبه ۱۱ شهريور ماه مصادف با ۶ ذي القعده ۱۴۳۵ به عنوان روز حج و سلامت و آخرين روز حج در چهارشنبه ۱۲ شهريور ماه مصادف با ۷ ذي القعاده ۱۴۳۵ به عنوان حج و مقاومت اسلامي و فلسطين مشخص شده است.

در ضمن شعار امسال هفته حج «حج؛ معنويت، خودباوري و اتحاد اسلامي» ذكر شده است.

هر ساله يكم تا هفتم ذي‌القعده به عنوان هفته حج نامگذاري مي‌شود. در اين هفته زائران بيت الله الحرام ضمن آمادگي نهايي براي اعزام به حج تمتع، آخرين اخبار و اطلاعات مربوط به اين سفر نوراني را دريافت مي‌كنند.

براساس اين گزارش، شعار حج هر سال با توجه به شرايط و اولويت‌هاي جهان اسلام انتخاب مي‌شود.

برنامه همايش‌هاي فرهنگي و اجرايي حج با بهره گيري از رهنمودهاي امام امت (ره) و مقام معظم رهبري و گرايش شعار هر سال تنظيم مي‌شود.

حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت و سازمان حج و زيارت برنامه‌هاي گسترده اي را با همكاري مراكز مرتبط براي زائران ايراني تدارك ديده است.

لازم به ذكر است، در سال جاري ۶۱ هزار ۴۰۰ نفر زائر از جمهوري اسلامي ايران به عربستان اعزام مي‌شوند.

اعزام اولين گروه از عوامل اجرايي حج امسال، ۱۰ شهريور ماه سالجاري به سرزمين انجام مي‌گيرد و نخستين گروه از حجاج ايراني بيت الله الحرام ۱۴ شهريور ماه به عربستان اعزام خواهند شد.

كاروان‌هاي مدينه قبل از ۱۴ شهريور ماه تا ۳۰ شهريور وكاروان‌هاي مدينه بعد از ۲۵ شهريور ماه تا ۶ مهر ماه به سرزمين وحي اعزام خواهند شد.

پروازهاي برگشت كاروان‌هاي مدينه قبل از ۱۷ مهرماه آغاز و تا ۲۸ مهر سالجاري ادامه خواهد داشت.

همچنين پروازهاي برگشت كاروان‌هاي مدينه بعد از ۲۳ مهر آغاز شده و آخرين گروه از زائران كاروان‌هاي مدينه بعد ۶ آبان ماه سالجاري به كشور باز خواهند گشت.

روتیتر: اسامي روزهاي هفته حج ۹۳ اعلام شد: