پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 09 شهریور 1393

همایش و اردوی آموزشی - توجیهی زائرین حج تمتع سال 93 استان کردستان برگزار شد.

همایش و اردوی آموزشی - توجیهی زائرین حج تمتع سال 1393 استان کردستان با حضور تعدادی از مسئولین استانی ،  روحانیون و مدیران کاروانها و مجموعه های حج 93 و عوامل آنها ، جمعی از کارگزاران زیارتی و پرسنل حج و زیارت استان راس ساعت 9 صبح روز جمعه هفتم شهریور ماه ( دوم ذی القعده ) در محل اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.

بنابراین گزارش ناظمی جلال مدیر حج و زیارت استان کردستان، هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء سطح معلومات و همچنین آمادگی جسمی و روحی زائرین و عوامل  اجرایی عنوان کرد و از آنان خواست محصولات فرهنگی تهیه شده از قبیل سی دی های آموزشی ، کتب و غیره را به دقت مطالعه نمایند و زائرینی که سواد خواندن ندارند از اعضای دیگر خانواده کمک گرفته و خود را برای این سفر بزرگ آماده نمایند.مدیر حج و زیارت کردستان افزود : شما زائرین عزیز می بایست شکر گزار خداوند متعال باشید چرا که از بین 80 میلیون نفر جمعیت کشور برای این سفر معنوی بر گزیده شده اید.

 در این همایش سعی شد تا زائرین بخش های مختلف نقل ترددی ، پیاده روی ، طواف نمادین در فضای باز و کلاس آموزشی در سالن جلسات و ... را اجرا و تجربه نمایند. لذا زائرین محترم بوسیله اتوبوس به ابتدای خیابان منتهی به اردوگاه منتقل شدند و پیاده روی آنان به سمت اردوگاه شروع می شد سپس به دو گروه تقسیم شدند ؛ گروهی در سالن مسایل مختلف آموزش از قبیل مناسک ، امنیت سفر، بهداشت ، مبارزه با مواد مخدر و ... را که بوسیله اساتید مجرب مطرح گردید استماع می کردند و گروهی در فضای باز طواف به دور ماکت کعبه ، سعی صفا و مروه  و  نماز در پشت مقام ابراهیم بجای آوردند.

ناظمی جلال از زحمات کلیه ادارات و دستگاههای دولتی ، کارگزاران و دست اندر کاران حج ، مسئول آموزش کارگزاران و همه افرادی که در بر پایی مراسم بزرگداشت هفته حج تلاش و همکاری کردند صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.

این همایش برنامه های متنوع دیگری مانند قصیده خوانی ، پرسش و پاسخ و غیره ... و در نهایت با ضیافت ناهار پذیرایی بعمل آمد.         

                                                                                                                                                      روابط عمومی حج و زیارت استان کردستان

روتیتر