پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 04 مهر 1393

آغاز مجدد سفرهای زمینی عتبات از ششم مهرماه

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز دور جدید سفرهای عتبات عالیات از چهارم مهرماه خبر داد و اعلام کرد: اعزام کاروان های زمینی به عتبات مجدداً از ششم مهرماه از سر گرفته می شود.

'محسن نظافتی' در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: اعزام های این دوره عتبات از فردا چهارم مهرماه آغاز می شود و تا دهم آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی در این باره افزود: اعزام های هوایی عتبات از 17 استان کشور انجام می گیرد و مشتاقان زیارت عتبات دیگر استان های کشور در دوره جدید مجدداً می توانند بصورت زمینی و فقط از مرزهای چزابه و مهران به عتبات اعزام شوند .

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از افزایش 150 درصدی اعزام ها در ایام عرفه و عید غدیر خبر داد و تصریح کرد: ظرفیت کاروان های اعزامی به عتبات برای روز عرفه تکمیل شده لکن ثبت نام در کاروان های دیگر ایام همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت هزینه سفرهای زمینی عتبات را از 980 هزار تومان تا یک میلیون و 60 هزار تومان و هزینه سفرهای هوایی عتبات را از یک میلیون و 200 هزار  تا یک میلیون و 360 هزار تومان اعلام کرد.

وی همچنین در خصوص هزینه سفرهای 3 و 4 روزه عتبات گفت: هزینه سفرهای 3 روزه در این دوره یک میلیون و 20 هزار تومان و هزینه سفرهای 4 روزه یک میلیون و 100 هزار تومان می باشد.

شایان ذکر است زائرانی که در دوره جدید پیش ثبت نام های عتبات شرکت کرده و در قرعه کشی پذیرفته شده اند، می توانند با مراجعه به سامانه atabat.haj.ir نسبت به انتخاب کاروان و قطعی نمودن ثبت نام خود اقدام نمایند.

روتیتر: شروع دور جدید اعزام های عتبات عالیات از فردا ؛