پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 17 مهر 1393

برنامه های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری و تحقق شعار حج

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر سرپرست حجاج ايراني در حاشیه نشست خبری مشترک درمکه مکرمه در خصوص تحقق برنامه های فرهنگی بعثه و شعار معنويت گفت: آن‌چه در برنامه فرهنگي حج ۹۳ پيش‌بيني شده بود، به‌شكل مطلوبي محقق گرديد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين قاضي‌عسكر به برگزاري منظم و مطلوب دو برنامه دعاي كميل در مدينه‌منوره و مراسم برائت از مشركين، دعاي عرفه و دعاي كميل در عرفات اشاره كرد و ضمن بيان فهرستي از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي حج ۹۳ گفت: همايش‌هاي بزرگ اهل سنت در مدينه و مكه، همايش‌هاي بين‌المللي اهل بيت و منزلت زن در مدينه، تقريب مذاهب و قدس در مكه‌مكرمه، همايش باشكوه ياوران حجاج و... برگزار شد كه هم به لحاظ كمي و كيفي نسبت به سال قبل، ارتقا يافته بودند. وي به بهره‌گيري جلسات انس و معرفت از دو سخنران سر‌شناس (حجج اسلام كاظم راشديزدي و ناصر رفيعي) پرداخت و از استقبال خوب زائران از برنامه‌هاي آنان خبر داد.
نماينده ولي‌فقيه در امور حج زيارت توجه زائران به معنويت در سفر حج را بسيار مهم شمرد و  خاطرنشان کرد : روحیه معنوی زائران در این سفر بالا بود كه نشانه آن حضور پررنگ زائران در نمازهاي جماعت، اهتمام آن‌ها به نماز شب و خواندن قرآن و... از جمله دلايل تحقق شعار معنویت و خودباوری بود. وي ابراز امیدواری کرد اين فضا در ادامه سفر نيز وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين قاضي‌عسكر در پاسخ به سوالي درباره تحقق اهداف ناشي از برگزاري همايش‌هاي بين‌المللي بعثه تاكيد كرد: هدف اصلي از برگزاري اين همايش‌ها، ايجاد يك تفاهم در موضوع خاصي است كه به اهداف مورد نظر نيز دستيابي مطلوبي يافتيم.
سرپرست حجاج ايراني به همايش‌هاي اهل سنت اشاره و اضافه كرد: در اين همايش‌ها سخنرانان معمولا هم در كليت موضوع صحبت مي‌كنند و هم راهبرد نشان مي‌دهند. البته با توجه به تعداد شركت‌كنندگان و سطح علمي سخنرانان، اين همايش‌ها نسبت به گذشته شاهد رشد قابل توجهي بودند.

روتیتر