پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 07 دی 1393

۴۲ زائر در اربعين فوت كردند/انتقال جسد ۳۴ زائر به ايران

مدير كل عتبات سازمان حج وزيارت از فوت ۴۲ زائر ايراني كه به صورت انفرادي براي پياده روي اربعين حسيني به عتبات اعزام شده بودند خبر داد و اعلام كرد: براساس موافقت خانواده‌هاي اين زائران، جسد ۸ نفر در عراق دفن و جسد ۳۴ نفر هم براي خاكسپاري به ايران اسلامي منتقل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتي، مدير كل عتبات سازماان حج وزيارت  از فوت ۴۲ زائر ايراني در همايش بزرگ پياده روي اربعين حسيني خبر داد.

وي افزود: براساس موافقت خانواده‌هاي اين زائران، پيكر ۳۴ زائر حسيني براي خاكسپاري به ايران اسلامي منتقل شد و ۸ نفر هم در شهرهاي كربلاي معلي و نجف اشرف دفن شدند.

نظافتي اظهار داشت: از اين تعداد ۱۲ نفر بر اثر تصادفات و حوادث مختلف جان خود را از دست داده‌اند و ما بقي به مرگ طبيعي از دنيا رفته‌اند.

وي ادامه داد: اين گروه از زائران به صورت انفرادي به عتبات سفر كرده بودند و اعزام آن‌ها از سوي سازمان حج وزيارت صورت نگرفته بود؛ اما طبق وعده‌اي كه سازمان به زائران اربعين داده بود، تمامي اين عزيزان را بدون دريافت هيچ گونه وجهي بيمه كرده است و هزينه‌هاي آن‌ها را بيمه ايران به ورثه آن‌ها پرداخت خواهد كرد.

مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت اظهار داشت: تمامي مراحل نقل و انتقال پيكر اين زائران از سوي سازمان حج وزيارت صورت گرفته است و هزينه‌ها آن‌ها از طريق بيمه پرداخت شده و هيچ هزينه‌اي از خانواده‌هاي آن‌ها دريافت نشده است.

روتیتر