پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 14 بهمن 1393

تامين رفاه و آرامش زايران عتبات ضرورت دارد

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني در ديدار با مسؤول دفنر حج و زيارت در كشور عراق در جريان آخرين وضعيت زايران ايراني عتبات عاليات در شهر كاظمين قرار گرفت و اظهار داشت: تأمين رفاه، امنيت و آرامش زايران براي درك فيوضات معنوي اين سفر معرفتي بسيار مؤثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري امروز در ديدار با مسؤول دفنر حج و زيارت در كشور عراق در جريان آخرين وضعيت زايران ايراني عتبات عاليات در شهر كاظمين قرار گرفت.

وي با تشكر از اقدامات انجام شده در تأمين رفاه، امنيت و آرامش زايران براي درك فيوضات معنوي اين سفر معرفتي، خاطرنشان كرد: براي اين منظور بايستي تمامي تمهيدات و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي جلب نظر و رضايت زايران صورت گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني با اشاره به اين‌كه خدمت به زايران عتبات عاليات عين عبادت است، گفت: بنابر احاديث و روايات معتبر وارده خدمت به خلق الله موجب جلب نظر و رضايت حق تعالي مي‌شود، با اين حساب هر چه در جلب رضايت زايران بكوشيد، بيشتر نزد خداوند متعال مقرب خواهيد بود.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با تقدير از تلاش‌هاي صورت گرفته براي ايجاد سفر كاظمين در بسته زيارتي زايران ايراني افزود: اميدواريم با تأمين امنيت و همچنين دفع شر تروريست‌هاي تكفيري وابسته به غرب در منطقه زايران به زودي بتوانند حرم امامين عسكرين (عليه السلام) در سامرا را نيز زيارت كنند.

همچنين مصطفي قاسمي، مسؤول دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در كشور عراق با ارايه گزارشي از شيوه خدمات به زايران كشورمان در شهر كاظمين اظهار داشت: بهره‌مندي از نكته نظرات مسؤولان بعثه مقام معظم رهبري را وظيفه خود مي‌دانيم، چراكه در ارتقاي سطح خدمات به زايران بسيار كارگشاست.

وي با اشاره با بيان اين‌كه تعامل و همكاري با عتبه مقدسه و شركت‌هاي عراقي بايستي به عالي‌ترين سطح خود برسد، افزود: تمامي تلاش‌ها در راستاي ارتقاي سطح رضايتمندي زايران صورت مي‌گيرد.

روتیتر: نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق :