پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 21 بهمن 1393

پیش از اعزام به عمره تمرین پیاده روی کنید/ ماسک فراموش نشود

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در عربستان با اشاره به فعالیت زیاد بدنی زائران در انجام مناسک عمره و ایام سفر از آنان خواست پیش از اعزام به عمره تمرین پیاده روی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «فاضل شیرخانی»  با اشاره به اعمال عمره و نیاز به فعالیت بدنی بیشتر در ایام سفر گفت: بسیاری از زائران ایرانی در ایام سفر با گرفتگی های عضلانی مواجه می شوند که برای آنان مشکل ساز می شود.

وی در ادامه گفت: زائران 15 روز پیش از اعزام به عمره روزی نیم ساعت پیاده روی کنند.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در عربستان گفت: این پیاده روی های قبل از اعزام به سفر عمره می تواند از بسیاری از گرفتگی ها عضلانی جلوگیری کند.

دکتر شیرخانی در ادامه از تولد 2 نوزاد ایرانی در ماه گذشته در سرزمین وحی خبر داد و افزود: 2 نوزاد دختر ایرانی در مکه به دنیا آمدند.

این مسوول همچنین از حضور پزشکان زن متخصص در درمانگاه مرکز پزشکی حج و زیارت در عربستان خبر داد و افزود: مشکلات تنفسی ، گرفتگی عضلات و درد مفاصل از بیشترین دلایل مراجعه زائران به این مراکز است.

وی با اشاره به ساخت و سازهای اطراف خانه خدا و گرد و خاک ناشی از آن به زائران توصیه کرد: در زمان حضور در مسجدالحرام و در مسیری که تا حرم پیاده طی می کنند،  از ماسک استفاده کنند.

شیرخانی همچنین از 65 مورد دیالیز از ابتدای عمره تا کنون در مکه خبر داد.

اعزام های مرحله نخست عمره مفرده جاری از 13 آذر ماه آغاز شده و تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

اعزام های مرحله دوم عمره مفرده از 21 اسفند ماه آغاز می شوند و تا 26خرداد ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.


 


روتیتر: توصیه مرکز پزشکی حج و زیارت به عمره گزاران؛