پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 03 اسفند 1393

ظرفیت کاروان های حج سال آینده تکمیل شد

رئیس سازمان حج و زیارت از تکمیل ظرفیت کاروان های حج سال 94 خبر داد.

«سعید اوحدی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فراخوان واجدین شرایط اعزام به حج سال آینده 17 ربیع الاول همزمان با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) انجام گرفت و با استقبال خوبی که برای نام نویسی در کاروان ها از سوی متقاضیان صورت گرفت، ظرفیت کاروان های حج 94 صددرصد تکمیل شده است.

وی افزود: در حج سال سال آینده، 61 هزار و 500 زائر ایرانی و 2500 نفر به عنوان عوامل اجرایی به حج اعزام خواهند شد.

** قول افزایش سهمیه زائران در حج سال 95

رئیس سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: در دیدار با وزیر حج عربستان ایشان قول مساعد دادند که با پایان یافتن طرح توسعه مسجدالحرام ، از سال 95 کاهش 20 درصدی در سهمیه حجاج در دو حج گذشته و حج سال 94 جبران شود و در حج سال 95 شاهد افزایش اعزام حجاج خواهیم بود.

مهندس اوحدی به برنامه ریزی های صورت گرفته برای کاروان های حج اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه کاروان ها به همه دفاتر حج و زیارت استان ها اعلام شده است و امیدواریم ظرف هفته آینده برنامه مرکز پزشکی حج و زیارت هم آماده شود و هر چه زودتر معاینات زائران و تکمیل پرونده های پزشکی آنان آغاز شود.

وی در خصوص برنامه های آموزشی زائران حج تمتع سال آتی گفت: بلافاصله بعد از ایام نوروز جلسات آموزشی کاروان ها حج در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در پایان بر حضور جدی و منظم زائران در جلسات آموزشی کاروان‌های حج تأکید کرد.   

امسال دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا 20 اسفندماه 84 برای نام نویسی در کاروان های حج 94 فراخوان شدند.

عملیات اعزام 64 هزار ایرانی به حج سال آینده از شهریور ماه سال 94 آغاز خواهد شد.


روتیتر: رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: