پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 21 اسفند 1393

آخرین جلسه آموزشی زائران عتبات عالیات استان کهگیلویه وبویراحمددر سال 93برگزار گردید.

آخرین جلسه آموزشی زائران عتبات استان کهگیلویه وبویراحمددر سال 93برگزار گردید.

آخرین جلسه متمرکز زائران عتبات عالیات عراق  استان در تاریخ 19/12/93 با حضور زائران اعزامی دهه آخراسفند و دهه اول فروردین و با شرکت مدیران راهنما و عوامل اجرایی در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج برگزار گردید. دراین جلسه که بدلیل تقارن با ایام فاطمیه از معنویت خاصی برخوردار بود ،مدیر حج وزیارت استان ضمن بیان اهمیت وجایگاه سفرهای زیارتی اعتاب مقدسه دربرنامه های سازمان حج وزیارت باارائه آمارها و شرایط سفرهای زیارتی ،به تشریح خدمات مطلوب حج وزیارت وشرکت شمساء درابعادمختلف حمل ونقل .مسکن ، تغذیه ، بیمه ، امنیت بخصوص مسائل آموزشی و فرهنگی پرداخت .

وی با اشاره به اینکه کلیه خدمات و مقدمات برای بهره گیری مطلوب از سفرهای زیارتی و ارتقاء سطح معنوی زائران و توسعه و تعمیق معرفت و محبت اهل بیت (ع) انجام می گیرد گفت:سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری تمام توان و تلاش خود را معطوف به برگزاری هرچه با شکوه تر و معنوی تر این سفرها می نماید در ادامه جلسه مدیر واحد آموزش کارگزاران استان با تشریح روند و فرایند سفر به نکات مهم و اجرایی و عملیاتی و باید ها و نباید ها ی سفر و همچنین الزامات قبل و حین سفر در بعد اجرا پرداخت .

در پایان یکی از روحانیون کاروانهای زیارتی با بر شمردن آثار معنوی و اخروی و دنیوی سفرهای زیارتی بخصوص زیارت ابا عبدالله الحسین (ع) ، توصیه های اخلاقی و کاربردی برای بهره گیری بهتر از این سفرها ارائه کرد . لازم به ذکر است این جلسه که با پوشش خبری مناسب صدا و سیما همراه بود مورد استقبال زائرین وحاضرین قرار گرفت .

                                                                                                                                                  روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد

روتیتر