پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 10 تیر 1394

هزینه سفر به عتبات عالیات کاهش می یابد

رییس سازمان حج و زیارت، از کاهش هزینه سفر به عتبات عالیات و تلاش برای افزایش کیفیت ارایه خدمات به زایرین خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس «سعید اوحدی» افزود: با توجه به اعزام تیم کارشناسی این سازمان به کشور عراق و بحث و تبادل نظر با طرف عراقی پیرامون افزایش کیفیت ارایه خدمات به زایرین اعزامی و نیز بازگشت هزینه سفر به سال 93 موفق به عقد قرارداد با طرف عراقی در این زمینه شدیم.

وی در رابطه با جزییات کاهش سفرهای یاد شده اظهارداشت: پس از بازگشت تیم مذاکره کننده از عراق، جزییات بیشتری اطلاع رسانی خواهد شد.

**واگذاری هتل بزرگ نجف به ایرانی ها

وی دربخش دیگری از سخنانش در خصوص هتل بزرگ نجف گفت: این هتل با ظرفیت حدود 300 هزار اقامت شب طی سال که از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است به دلیل عدم توانایی طرف عراقی در ادامه و تکمیل آن، طی عقد قراردادی به دو شرکت ایرانی و شبکه بانکی کشورمان سپرده شد.

اوحدی همچنین ادامه داد: قرارداد خرید هتل یادشده قبل از امضاء در محاکم و دادگاه های عراق به ثبت رسیده است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده توسط طرف ایرانی، این هتل تا یکسال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

رییس سازمان حج و زیارت، ارایه خدمات هرچه بیشتر به زایران ایرانی را از جمله اهداف این امر عنوان کرد.

وی در رابطه با اجرای عملیات ساخت هتل دارالقبله در کربلای معلی نیز اظهار داشت: اجرای عملیات ساخت هتل یاد شده برای حدود 250 هزار اقامت شب طی سال در کربلا آغاز شده است و تا دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.


روتیتر:  رییس سازمان حج و زیارت: