پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 10 مرداد 1394

آغاز صدور روادید حج تمتع

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع از امروز(دهم مرداد مطابق با 15 شوال) آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» با اشاره به آغاز صدور روادید زائران تمتع اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده و با توجه به اینکه همه ساله سفارت عربستان در تهران و کنسول‌گری این کشور در مشهد از هفته دوم شوال صدور روادید زائران تمتع را آغاز می کند، لذا صدور روادید زائران ایرانی نیز از امروز (دهم مرداد مطابق با 15 شوال) آغاز شد.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس جمع‌آوری گذرنامه‌های زائران به همین منظور از 20 تیر شروع شده بود و در حال حاضر صدور گذرنامه ها آغاز شده است.

اوحدی با اشاره به اینکه اولین پرواز زائران ایرانی به مقصد مدینه منوره یک شهریور انجام می شود، تصریح کرد: پروازهای رفت زائران به مدت 26 روز طول می‌کشد ، همچنین شایان ذکر است اولین پرواز بازگشت زائران در تاریخ 6 مهر انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: زمان آخرین پرواز بازگشت زائران ایرانی تمتع 26 مهر است و برهمین اساس در تمتع سال 94 ، 64 هزار نفر در قالب  زائران و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

اوحدی با اشاره به اینکه 53 درصد زائران را بانوان و 43 درصد آقایان تشکیل می دهند گفت: بیشترین تعداد زائران مربوط به استان تهران و کمترین آنان مربوط به ایلام با یک کاروان است.


روتیتر