پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 24 مرداد 1394

همایش متمرکز کاروان های حج تمتع هرمزگان دربندرعباس برگزارشد

همایش متمرکز کاروان های حج تمتع سال 94 هرمزگان امروز با حضور مدیر حج و زیارت استان و نماینده ولی فقیه درحج و زیارت استان و 200 نفر از کاروان های شیعه در سالن اجتماعات سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان هرمزگان دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین معصومی نماینده ولی فقیه در حج و زیارت استان در زمینه فلسفه، اسرار و اهمیت حج به بیان سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام معصومی ضمن قرائت پیام نماینده ولی فقیه در بعثه رهبری هدف حج را الی الله و حرکت بسمت خدا و رها شدن از وسوسه ها دانست و گفت: این همایش همه ساله به منظور توجیه کاروان های حج و انتقال پیام رهبر معظم انقلاب برگزارمی شود.

مدیرحج و زیارت استان هرمزگان نیز در این مراسم بیان کرد: در این همایش بیش از 200 نفر در قالب 2 کاروان از زائران شیعه استان شرکت کردند.

امان الله ماندگاری تصریح کرد: امسال 650 نفر در قالب 4 کاروان تسنن و 2 کاروان تشیع استان به حج تمتع اعزام می شوند.

وی افزود: کاروان های حج تمتع امسال روزهای 24 شهریور از بندرعباس به مقصد جده اعزام خواهند شد.

ماندگاری خاطر نشان کرد: مدیر، معاون، عوامل خدماتی و پزشک در هر کاروان حجاج تمتع را همراهی می کنند.

در ادامه سرهنگ دولت یاری رئیس پلیس فرودگاه ضمن تشکر از مسئولین برگزاری این همایش اظهار کرد: شما عزیزان به عنوان سفیران و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران هستید و باید در این سفر مراقب اعمال و رفتار خود باشید.

وی در خصوص حساسیت شدید ماموران عربستان در مورد زائران ایرانی و برخورد شدید با حاملین مواد مخدر گفت: توسط پلیس کنترلهای شدیدی صورت می گیرد و در صورت کشف مواد مخدر از خروج زائر ممانعت بعمل آمده و به مراجع قضایی معرفی می گردند.

در این مراسم همچنین مناسک حج توسط حجت الاسلام والمسلمین عدالت روحانی باسابقه کاروان های حج برای شرکت کنندگان اهل تشیع به اجرا درآمد.

روتیتر