پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 23 دی 1394

زائران در گروه‌های 80 نفره به عتبات اعزام می‌شوند

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق، از اعزام زائران در قالب گروه‌های 80 نفره به عتبات خبر داد و گفت: مقدمات اعزام زائران به سامرا فراهم شده و در صورت موافقت مسوولان مربوطه، زائران برای زیارت حرم امامین عسکریین(ع) به این شهر مقدس اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مصطفی قاسمی افزود: با توجه به اینکه مسیر سامرا طولانی و برای زائران خسته کننده است، از این رو بگونه ای برنامه ریزی کرده ایم که زائران قبل از سفر به سامرا، ابتدا به کاظمین سفر کنند و پس از استراحت نیم روزه، جهت زیارت حرم امامین عسکریین(ع) به سامرا عازم شوند.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی های انجام گرفته، بزودی برخی کاروان های زائران عتبات عالیات در قالب 80 نفره به عراق اعزام می‌شوند.

قاسمی با بیان اینکه بیش از این زائران فقط در قالب گروه های 40 نفره اعزام می شدند، افزود: گروه های 80 نفره بصورت محدود و بصورت آزمایشی از اول بهمن ماه اعزام می‌شوند که این گروه ها بصورت زمینی به عراق سفر می‌کنند.

وی گفت: تغییری در هزینه و مدت زمان سفر گروه های 80 نفره با گروه های 40 نفره وجود ندارد و این زائران در دوره جدید به عراق سفر می کنند که در صورت استقبال و موفقیت این برنامه همیشگی خواهد شد.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: بیشترین متقاضیان گروه های 80 نفره، هیات های مذهبی، مدارس و برخی نهادهای فرهنگی هستند که تمایل دارند زائرانشان در طول سفر با تعداد بالا و همزمان به این سفر معنوی عزیمت کنند.

وی افزود: براساس تصمیماتی که در عراق گرفته ایم، پیشنهاد شده زائرانی به سامرا اعزام شوند که زمینی به عراق سفر می کنند و مدت زمان سفر آنها از هفت روز به هشت روز افزایش یابد.

روتیتر: مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق: