پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 08 خرداد 1396

پرشدن ظرفيت ثبت نام در كاروان هاي حج در شش استان كشور

رئيس سازمان حج و زيارت با تاكيد براينكه با پرشدن ظرفيت، روند ثبت نام دركاروان هاي حج تمتع 96متوقف خواهد شد، اعلام كرد: ظرفيت ثبت نام دركاروان هاي شش استان كشور تكميل شده است.

درنشست شوراي برنامه ريزي وهماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت كه امروز به رياست حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر برگزار شد، رئيس سازمان حج وزيارت ازثبت نام زائران در كاروان هاي استان هاي مختلف گزارشي ارائه كرد و گفت: تعداد ثبت نام كنندگان در شش استان كشور از ظرفيت تخصيص يافته براي آن استان فراتر رفته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، آقاي حميد محمدي با اشاره به اينكه دارندگان اسناد ثبت‌نامي حج تا پايان سال 85 مي‌توانند در صورت وجود ظرفيت خالي در كاروان‌هاي حج استان‌ها، براي ثبت‌نام اقدام كنند، افزود: طبيعي است افرادي كه زودتر ثبت نام كنند امسال مشرف مي شوند و با پر شدن ظرفيت روند ثبت نام متوقف خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت نيزدراين جلسه ازمسئولان دفاتر حج و زيارت در سراسر كشور خواست كه دراين خصوص بيشتراطلاع رساني كنند.

درادامه اين جلسه مسئولان كميته هاي كارشناسي ، تغذيه ، حمل و نقل و انفورماتيك ازسفر خود به عربستان و امكانات فراهم شده دراين بخش ها براي خدمات رساني به زائران حج 96 گزارش داده و تصريح كردند: تمهيدات لازم انديشيده شده است و در ارائه خدمات به زائران مشكلي ايجاد نخواهد شد.

دراين جلسه اعلام شد كه زائران امسال در قالب 590 كاروان اهل تشيع و تسنن به حج مشرف خواهند شد كه تاكنون ظرفيت ثبت نام در بيش از 290 كاروان تكميل شده است.

سرپرست حجاج ايراني همچنين ازمسئولان كميته هاي كارشناسي خواست كه تجارب و آسيب ها را ثبت كرده و با هدف كاهش هزينه هاي زائر پيشنهادهاي خود را براي بازنگري درقوانين ومقررات هر بخش ارائه دهند.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت تاكيد كرد: امسال استفاده از زمان اهميت دارد و مسئولان كميته ها و بخش هاي مختلف با هم ارتباط مستمر داشته و با رعايت همه جوانب به گونه اي عمل كنند تا هر مشكلي به سرعت رفع شود.

اين جلسه با گزارش رئيس سازمان حج وزيارت در مورد برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي آموزش كارگزاران ادامه يافت و آقاي محمدي تصريح كرد: براي آموزش مديران استان ها ، عوامل اجرايي و مديران مجموعه ها بعد از ماه مبارك رمضان چهار هفته زمان در نظرگرفته شده است.

آقاي حميدرضا محمدي مديركل فني و امور كارگزاران سازمان حج و زيارت نيزدر ادامه با توجه به ويژگيهاي حج ۹۶، شاخص هاي انتخاب مديران كاروان ها و هتل ها و كارگزاران حج را تشريح و تاكيد كرد: استفاده از افراد با تجربه و حضور فعال در حج از ملاك هاي انتخاب اين افراد بوده است .

در پايان اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با تقدير از تلاش هاي صورت گرفته توسط رئيس سازمان حج و زيارت و كارشناسان اعزامي به عربستان و همچنين عوامل ستادي در تهران در راستاي راه اندازي حج 96 اظهار داشت : بحمدالله كارهاي بزرگي صورت گرفته و اميد است سفر حجاج امسال با سهولت و آرامش بيشتري همراه شود.

نماينده ولي فقيه همچنين از تلاش ها و خدمات مهندس خدرنژاد مديرعامل قبلي شركت شمسا در طول تصدي اين سمت قدرداني كرد و انتصاب آقاي دانشيار بعنوان مديرعامل جديد اين شركت را تبريك گفت و ابرازاميدواري كرد وي با سوابق خوب و ارزشمندي كه درحوزه هاي حج، عمره و عتبات دارد از كمك و توان همه نيروها استفاده كند تا گام هاي بلندي در حوزه عتبات درآينده برداشته شود و شرايط بهتري براي زائران فراهم گردد.

روتیتر