پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 10 خرداد 1396

مراسم قرعه کشی مسکن حجاج سال 96 برگزار شد

مراسم قرعه کشی مسکن حجاج سال 96 برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ با قرعه کشی که امروز سه شنبه 10 خرداد ماه در دفتر معاونت حج و عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با حضور دست اندرکاران حج 96 برگزار شد، هتل هایی که در مکه و مدینه برای حجاج سال 96 اجاره شده است، بین کاروانهای حج سال جاری هر استان به صورت نرم افزاری توزیع شد که نتیجه آن در دسترس مدیریت حج و زیارت استان ها قرار می گیرد.

در این مراسم 93 ساختمان مکه مکرمه و 23 ساختمان مدینه منوره بین590  کاروان  اعزامی مدینه قبل و مدینه بعد به قید قرعه تخصیص یافت بدین ترتیب اینک مدیران کاروان ها از محل اسکان خود در مکه و مدینه مطلع می شوند و میتوانند به زائر خود در کلاس های آموزشی اطلاع رسانی نمایند.

گفتنی است ساختمانهای مورد اجاره در مکه مکرمه از نظر سطح قیمتی به هفت گروه  قیمتی و در مدینه منوره به پنج گروه  قیمتی تقسیم می شوند که هر ساختمان دارای مدیر مجموعه(مدیر هتل ایرانی) همراه با کادر همکاران به تعداد متناسب با ظرفیت هتل می باشد.

قرعه کشی مسکن حج از مراحل مهم و تعیین کننده در فرایند اعزام کاروانهاست که به نوعی با تاریخ پرواز رفت و برگشت زائران مرتبط است. ساختمانهای اجاره شده که در قرعه قرار گرفتند، طی دو ماه کار بسیار منسجم و ارزشمندی توسط کارشناسان زبده و مجرب ایرانی با حضور در بازار مسکن عربستان اجاره شد و مراحل تأمین مسکن حج با انجام قرعه کشی و تخصیص کاروان  به پایان رسیده است.

روتیتر