پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 14 اردیبهشت 1398

چه تعداد زائر کرمانشاهی عازم حج تمتع می شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ همایش متمرکز زائران حج تمتع سال 98 استان کرمانشاه، با حضور مدیر حج و زیارت استان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و بیش از 1000 نفر از حجاج در سالن قمر بنی هاشم سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه برگزار شد.
حامد دارابی مدیریت حج و زیارت استان کرمانشاه در این مراسم اظهارداشت: خداوند را شاکریم که از بین میلیاردها مسلمان در سراسر جهان قرعه به نام شما افتاده که زائر سرزمین وحی باشید.
وی افزود: عملیات اجرایی حج تمتع امسال از بهمن ماه سال 97 آغاز شد، 7 کاروان برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که از این تعداد سه کاروان به تعداد 450 نفر از زائران اهل سنت و چهار کاروان بالغ بر500 نفر را زائران اهل تشیع تشکیل می‌دهند.
دارابی از اعزام 50 نفر از مدیران، پزشکان و خدمات رسانان در سرزمین وحی خبرداد و افزود: بالغ بر 1000 زائر در تیر ماه 98 به سرزمین وحی مشرف می شوند.
وی گفت: زائران حدود یک ماه در مکه حضور دارند و پنج روز در مدینه منوره مستقر می‌شوند و از طریق مدینه منوره به استان کرمانشاه باز خواهند گشت.
**آمادگی برای مقابله با گرمای سرزمین وحی
مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به پیش بینی دمای هوای بالای 45 تا 50درجه تیر ماه در عربستان از زائران خواست آمادگی برای مقابله با گرمای هوا را داشته باشند و به توصیه‌های کاروان‌ها برای استقرار توجه نمایند.
دارابی افزود: چادر برای کل حجاج در نظر گرفته شده است، از سوی دیگر فضای عرفات و منا محدود است و سرانه هر زائر حدود 70 سانتیمتر مربع است و در این حالت بایستی چهار روز را سپری کنید؛ قوانین و محدودیت‌ها شامل زائران کلیه کشورها است.

روتیتر