پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 25 اردیبهشت 1398

ضرورت ارائه خدمات مناسب به زائران عتبات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری؛ حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب در دیدار مدیرعامل و چند تن ازاعضای هیئت مدیره شرکت شمسا، با اشاره به اهمیت سفرهای زیارتی، خدمتگزاری به زائران اعتاب مقدسه را کاری پسندیده و معنوی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، برنامه ریزی و ارائه بسته های متنوع سفر به عتبات عالیات را برای جذب افراد با سلایق مختلف ضروری خواند و لزوم تعامل و همکاری طرف های عراقی را دراین زمینه یادآور شد.

وی با اشاره به حدیث " اخدم اخاک فان استخدمک فلا و لا کرامة له " از امام صادق (ع) در مورد خدمتگزاری گفت: خدمت این است که نگفته انسان کاری را انجام دهد و این حدیث به ما می آموزد وسایل و امکانات مورد نیاز زائر باید بدون آن که درخواستی مطرح کند، آماده و در اختیارش باشد.

حجت الاسلام و المسلمین نواب افزود: شما مسئولیت مهمی برعهده دارید که دریک طرف آن حق الناس است و سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا باید زمینه تحقق آن را فراهم کنند و بعثه هم به وظیفه خود درارتباط با تامین محتوای فرهنگی و علمی و روحانی و مداح کاروان عمل کند.

وی با تاکید برلزوم ارائه خدمات مناسب به زائران عتبات عالیات، اظهارکرد: معصوم باب الله است و شما دارید به زائر خدمتگزاری می کنید تا او را به باب الله برسانید و در واقع شما زمینه ساز دلال الی الله هستید و زائر را برای رسیدن به سوی باب الهی خدمتگزاری می کنید.

وی تاکید کرد: دراین مسیر نباید دغدغه فکری شما سود و زیان باشد بلکه باید وظیفه خود را درست انجام دهید و خداوند هم به شیوه های مختلف به شما کمک و یاری خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: خدمتی که شما انجام می دهید مورد رضایت خدا و رسول خداست، خدمت خود را صادقانه انجام دهید و نسبت به حقوق زائر که با شما قرارداد می بندند؛ حساس باشید.

حجت الاسلام و المسلمین نواب در پایان تاکید کرد: بعثه مقام معظم رهبری وظیفه خود می داند در خدمت زائران عتبات عالیات وحرمین شریفین باشد و آماده همکاری برای بهینه شدن خدمات رسانی به زائران است.

مصطفی قاسمی مدیرعامل شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران (شمسا) نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های آینده شرکت شمسا، اعلام کرد: این شرکت با تهیه بسته های متنوع، استقبال از زائران با فرهنگ ها و سلیقه های مختلف در سراسر کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تقویت عتبات دانش آموزی و دانشجویی را از برنامه های امسال شرکت شمسا عنوان کرد.

روتیتر